Get Adobe Flash player

„Kubuś Puchatek i przyjaciele”

Zgodnie z kilkuletnią tradycją organizowania przez bibliotekarkę oraz panie z nauczania zintegrowanego konkursów czytelniczych dla młodszych uczniów, w dniu 29.04.09 r. został przeprowadzony w naszej szkole Gminny Konkurs Czytelniczy „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Jego celem było:

  • rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów klas młodszych,
  • doskonalenie techniki czytania,
  • nauka i zabawa poprzez tekst literacki,
  • integrowanie uczniów z różnych szkół,
  • zachęcenie uczniów do aktywności i inwencji twórczej.

Do konkursu przystąpiło osiemnaścioro uczniów z ośmiu szkół. Uczniów obowiązywała znajomość lektury A. A. Milne.

Na początku klasa „0” powitała gości piosenką o głównym bohaterze konkursu, a klasa II zaprezentowała zabawne przedstawienie z udziałem postaci występujących w książce o Kubusiu Puchatku. Następnie przystąpiono do rywalizacji konkursowej. Pierwszym zadaniem zawodników było nadmuchanie baloników i udekorowanie nimi sali. Potem uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania „ze słoja” dotyczące znajomości lektury, które były przeplatane konkurencjami sportowymi takimi jak: wylizywanie miodu z talerzyków, przytwierdzanie ogona do wiszącego na ścianie wizerunku Kłapouchego, rozpoznawanie z zamkniętymi oczami maskotek. Uczniowie klas drugich rozwiązywali też krzyżówkę i odgadywali ulubione powiedzonka Kubusia Puchatka.

Wszystkie konkurencje dostarczyły uczniom wiele emocji i były okazją do dobrej zabawy.

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i zapowiedzieli, że z pewnością odwiedzą naszą szkołę biorąc udział w kolejnych edycjach konkursów czytelniczych.

W dobry humor na długo wprawiły wszystkich bardzo zabawne powiedzonka Kubusia Puchatka, jak chociażby to: „ TAKICH DWÓCH, JAK NAS TRZECH, TO NIE MA ANI JEDNEGO”. I jak tu nie czytać „Kubusia Puchatka”?

Redakcja

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ