Konkurs szopek i stroików bożonarodzeniowych w ZPO w Olesznie rozstrzygnięty

Boże Narodzenie i czas przygotowań do świąt to najpiękniejszy okres w całym roku. W tym czasie, już przed laty, dorośli wraz z  dziećmi z wielką radością wykonywali ozdoby świąteczne, stroiki, łańcuchy na choinkę, figurki aniołków, szopki.

Nasza szkoła corocznie kultywuje tę piękną tradycję, organizując konkurs na najpiękniejszy stroik i szopkę bożonarodzeniową. Celem konkursu jest pielęgnowanie miejscowych tradycji i obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem, zachowanie tradycji robienia stroików i szopek bożonarodzeniowych oraz ich prezentowanie jako elementu kultury chrześcijańskiej oraz rozwijanie zainteresowań polskimi tradycjami bożonarodzeniowymi. Pomysłodawcami i autorami IV edycji konkursu byli liderzy Klubu 4-H ,,Olszynki” - p. Mariola Kamińska i p. Andrzej Kowalczyk.

Do tegorocznego  konkursu przystąpiła rekordowa liczba uczniów, złożono aż 65 prac. Najwięcej było  stroików przygotowanych przez  uczniów z oddziału przedszkolnego i  klas I-III szkoły podstawowej. Klasy IV - VI oraz I - III gimnazjum wykonały  szopki. Na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac wykonanych przeróżnymi technikami plastycznymi. Komisja konkursowa w składzie: p. Andrzej Kowalczyk p. Zofia Marcinkowska, p. Mariola Kamińska, p. Jolanta Lichosik, ks. Jarosław Kowal oraz p. Krystyna Wójcikowska miała bardzo trudne zadanie, wybierając  spośród tylu wspaniałych stroików i szopek  te najładniejsze. Laureaci i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek od tegorocznego sponsora konkursu .

Oto wyniki konkursu w kategorii szopki bożonarodzeniowe:

szkoła podstawowa kl. IV – VI

I miejsce  – Laura Zapała, kl. IV b
II miejsce – Mateusz Wójcikowski, kl. VI
III miejsce – Igor Piec, kl. IV b, Daniel Pękala, kl. IV b

Wyróżnienia otrzymali: Nikola Picheta, kl. IV a, Olga Przepiórkowska, kl. V, Dawid Domoradzki, kl. IV a, Dominik Kasza, kl. VI, Szymon Drzewiecki, kl. V, Klaudia Gołdyn, kl. V, Piotr Sobczyk, kl. V, Błażej Raczyński, kl. IV b, Cezary Kowalik, kl. V, Tomasz Pytlos, kl. VI.

gimnazjum kl. I – III

I miejsce  – Gracjan Pawłowski, kl. I b, Piotr Lichosik, kl. I a
II miejsce – Paweł Piorun, kl. I b
III miejsce – Bartłomiej Wójcik, kl. II, Natalia Budzowska, kl. II

Oto wyniki konkursu w kategorii stroiki:

oddziały przedszkolne

I miejsce  – Amelia Strzelec, kl. O b
II miejsce – Martyna Pytlos, kl. O b
III miejsce – Natalia Pękala, kl. O a , Bartosz Kasza, kl. O b

Wyróżnienia otrzymali: Alicja Mazur, Julita Łapot, Mateusz Gawęcki, Szymon Wójcik, Natalia Stolarczyk, Kuba i Helenka Trela, Zuzanna Kowalczyk, Filip Kowalczyk, Bartłomiej Kapelusz, Szymon Wójcik, Magdalena Kowalczyk, Erwin Kowalik, Wiktoria Komisarczyk.

szkoła podstawowa kl. II

I miejsce  – Patrycja Kowalczyk, kl. II a
II miejsce – Oskar Domoradzki, kl. II b
III miejsce – Julia Wójcik, kl. II a, Łukasz Picheta, kl. II b

Wyróżnienia otrzymali: Kacper Migacz, Julita Skiba, Ewelina Gwóźdź, Maja Kowalczyk, Martyna Dzięcioł, Adam Lichosik, Lena Picheta, Maks Kwaca, Anna Ostojska, Julia Przepióra, Oliwier Kowalczyk, Dawid Dziedzic, Aleksandra Piskorek.

szkoła podstawowa kl. III

I miejsce  – Olaf Konieczny, kl. III a
II miejsce – Szymon Wójcikowski, kl. III b
III miejsce – Nikola Patyńska, kl. III b, Natalia Kowalczyk, kl. III b

Wyróżnienia otrzymali: Konrad Piorun, Natalia Ostojska, Szymon Wdowiak, Wojciech Gołdyn, Staś Ligęza, Bartłomiej Dziedzic, Igor Lichosik, Anna Lichosik, Szymon Wdowiak.

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym uczniom.

Zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych.

Organizatorzy: Mariola Kamińska , Andrzej Kowalczyk