Konkurs czytelniczy

23 maja br. w naszej szkole został przeprowadzony konkurs czytelniczy. Do I etapu przystąpiło 29 osób. Wszyscy zgromadzili się przed salą nr 25. Pani zapoznała nasz regulaminem, a później czytaliśmy na czas (1 min.). Okazało się, że najszybciej czyta Natalia Grabiec z kl. V a.

Do II etapu przeszło 15 najszybciej i bezbłędnie czytających osób. Drugą konkurencją było czytanie wyraźne, płynne, bezbłędne i z odpowiednią intonacją.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w której skład wchodziły: p. A. Gacia, p. A. Lichosik i p. J. Kowalczyk. Uczniowie czytali fragmenty lektur omawianych na lekcjach języka polskiego, tj. „Ten obcy ", „Tajemniczy ogród", „Akademia pana Kleksa". Komisja z uwagą śledziła poczynania uczestników, wyłapując wszelkie błędy, pomyłki. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wszyscy czekali na wyniki.

Do III, ostatniego etapu zakwalifikowało się już tylko 7 osób. Należało przeczytać tekst i uzupełnić znajdujące się na następnej stronie luki.

Po 15 minutach kartki spoczywały na biurku. Następnego dnia ogłoszono wyniki.

• I miejsce - Natalia Grabiec - kl. V a
  • II miejsce - Mateusz Miśkiewicz - kl. IV
  • III miejsce - Monika Błażejewicz - kl. VI b.

Gratulacje!

Przygotowała: Natalia Budzowska, kl. VIa