Święto Dziękczynienia

Każdego roku, w ostatni czwartek listopada Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia (ang. Thanksgiving), chcąc w ten sposób uczcić pamięć Ojców Pielgrzymów, którzy w 1620 roku po raz pierwszy zagościli na ziemiach Ameryki Północnej.

Aby nieco przybliżyć historię związaną ze Świętem Dziękczynienia uczniowie klas II i III gimnazjum wzięli udział w apelu przygotowanym pod kierunkiem p. Marii Gacia. Z okazji Święta Dziękczynienia w naszej szkole odbył się także konkurs plastyczny z elementami języka angielskiego dla uczniów klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum.

Prace uczniów miały nawiązywać do Święta Dziękczynienia oraz zawierać elementy w języku angielskim (np. życzenia). W ocenie prac brano pod uwagę poprawność językową, samodzielność i estetykę wykonania.

Oto wyniki konkursu:

• Konrad Piorun, kl. II b
  • Nikola Picheta, kl. III a
  • Laura Zapała, kl. III b

Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a w szczególności  tym najmłodszym dzieciom, które tak licznie zaangażowały się w wykonanie ciekawych i oryginalnych prac plastycznych.

Organizatorka konkursu