Sukces naszych gimnazjalistów w konkursie pod hasłem: „Żyję bez ryzyka HIV/AIDS”

1 grudnia w Domu Kultury we Włoszczowie odbyło się podsumowanie Konkursów Profilaktycznych  organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego pod hasłem „Żyję bez ryzyka HIV/AIDS”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu włoszczowskiego. Jego celem była promocja zdrowego stylu życia oraz uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z ryzykownymi zachowaniami.

Uroczyste wręczenie nagród finalistom i uczniom wyróżnionym  poprzedził montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów I LO Sikorskiego, nawiązujący tematyką do Światowego Dnia AIDS.  Młodzież rozdała również „czerwone kokardki” – symbole solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi.

Do udziału w konkursie wiedzy o uzależnieniach i chorobie AIDS zgłosiło się 30 gimnazjalistów. Do konkursu wiedzy naszych uczniów przygotowała  pani Marcelina Majecka – pedagog szkolny. Gimnazjaliści z naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą i zajęli wysokie miejsca:

II miejsce – Dominika Mulewicz, kl. II gim.
III miejsce - Przemysław Kałuziński, kl. II gim.
Wyróżnienie - Edyta Dankowska, kl. II gim.

W kategorii plastycznej konkursu: „Żyję bez ryzyka HIV/AIDS” wzięło udział aż 57 uczniów szkół gimnazjalnych. Nad przygotowaniami prac naszych uczennic czuwał pan Andrzej Kowalczyk. Okazało się, że prace naszych gimnazjalistek bardzo podobały się jury, więc i w tej kategorii zajęliśmy wysokie lokaty:

II miejsce – Wiktoria Sobczyk, kl. III gim.
III miejsce – Alicja Sobczyk, kl. I gim.
Wyróżnienie – Paulina Kowalczyk, kl. III gim.,  Gabriela Rogala, kl. Igim.

Zwycięzcy otrzymali wspaniale nagrody. Serdecznie gratulujemy!!!

Marcelina Majecka, Andrzej Kowalczyk