Get Adobe Flash player

"Mleczna Olimpiada"

01 kwietnia 2008 r. wraz z p. Mariolą Kamińską – opiekunką szkolnej świetlicy i p. Mirosławą Piechtą – mamą Oli pojechałyśmy do Kielc. W Świętokrzyskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu: ,,Chcesz mieć zdrowe zęby, chcesz mieć zdrowe kości, pij codziennie mleko – eliksir młodości!’’.

Z naszej szkoły p. Mariola Kamińska, która była koordynatorem tego konkursu, wysłała 11 prac. Dwie z nich okazały się rewelacyjne, bo znalazły się wśród 8 najlepszych w cały województwie. Nad ich poprawnością czuwała p. Teresa Szczepańska.

Na uroczystą galę byli zaproszeni goście, tacy jak:

  • Świętokrzyski Wojewoda Bożentyna Pałka - Koruba,
  • Marszałek Adam Jakubas,
  • Kurator Oświaty Sławomir Meresiński,
  • Dyrektor WDK w Kielcach Łukasz Łagonowski,
  • Dyrektor AROOOT Kielce Maciej Giermasinski.

Na wstępie serdecznie powitano wszystkich laureatów i zwycięzców konkursu olimpiady mlecznej. Następnie wręczono nagrody za najlepsze wiersze – twórczość własną uczniów. Wyróżniono 8 osób spośród 1015 uczestników.

Z naszej szkoły w czołówce miały zaszczyt reprezentować nas 2 uczennice: Aleksandra Picheta z klasy II Szkoły Podstawowej i ja- czyli Anna Piorun z II klasy Gimnazjum. Razem z Olą otrzymałyśmy dyplomy zwycięzców i nagrody rzeczowe. Oprócz tego wszyscy laureaci, i opiekunowie otrzymali kartonik "Zdrowego mleka" oraz kalendarz z rysunkami o mleku.

Ostatnim punktem uroczystości było obejrzenie filmu pt: ,,Zdrowo żyj’’. Po zakończeniu filmu usatysfakcjonowane z nagród wróciłyśmy do domów.

Anna Piorun

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ