Get Adobe Flash player

„Strofy o Ojczyźnie”

19 marca 2007 w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się Konkurs Recytatorski „Strofy o Ojczyźnie” zorganizowany przez Komendę Hufca ZHP w Szczekocinach oraz Gminny Związek Drużyn we Włoszczowie.

Konkurs miał na celu propagowanie piękna literatury polskiej wśród dzieci i młodzieży, upowszechnianie kultury słowa i sztuki recytacji, tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej dzieci i młodzieży oraz ukazywanie słowem piękna polskiej przyrody.

Każdy z uczestników przygotował do recytacji jeden wiersz i fragment prozy. Tematem tegorocznego konkursu było hasło: „Horyzont jest dla skauta tym, czym przyroda dla poezji- wyzwaniem”.

Nasza szkoła wzięła udział w tym konkursie w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie z klasy I: Aleksandra Picheta i Daniel Gwóźdź przygotowani przez p. M. Skoczek reprezentowali kategorię dzieci najmłodszych. Kategorię II stanowili uczniowie klas IV- VI, w naszym przypadku Aleksandra Prokop i Julia Przepióra, które przygotowywały się pod kierunkiem p. Jolanty Lichosik. W kategorii III wystąpiły uczennice gimnazjum: Katarzyna Skwarek oraz Klaudia Cierpica pracujące przy wsparciu p. A. Resiak

Okazało się, że spośród wielu uczestników, przez członków jury została zauważona Ola Prokop z kl.. V, która zajęła III miejsce. Nasza koleżanka recytowała wiersz Czesława Miłosza „Wyprawa do lasu” oraz fragment prozy Zofii Nałkowskiej „Dom nad łąkami”.

Tak więc, tegoroczna edycja konkursu okazała się dla nas szczęśliwa, podobnie jak poprzednie.

Kasia Skwarek, Klaudia Cierpica

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ