Finał konkursu ekologicznego – segreguj odpady

24 kwietnia 2006 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie wyników powiatowego konkursu ekologicznego pod nazwą „Konkurs aktywności placówek oświatowych w propagowaniu właściwego zagospodarowania odpadów”. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście z naszego powiatu. Z tej okazji pod opieką p. Jolanty Kowalczyk, p. Doroty Sitkowskiej i p. Alicji Zawady przygotowaliśmy występ artystyczny. Zaprezentowaliśmy przedstawienie „Romeo i Ziemia” oraz scenkę: „Krawczyk i Norek, czyli co wiesz o recyklingu”, a dziewczyny z klasy szóstej pokazały nam swoje umiejętności taneczne. Następnie zostały wręczone nagrody:

W kategorii szkół do 100 uczniów kolejne miejsca zdobyły:

1. Szkoła Filialna w Świdnie

2. Przedszkole Samorządowe w Koniecznie

3. Szkoła Podstawowa w Czostkowie.

W kategorii szkół powyżej 100 uczniów laureatami zostały:

1. PG w Moskorzewie

2. SP w Olesznie

3. PG w Olesznie

Zespół Placówek Oświatowych w Olesznie uzyskał tak duży sukces dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów pod opieką: p. Teresy Siwek i Zdzisławy Kowalczyk (SF Świdno), p. Doroty Sitkowskiej (SP Oleszno) i p. Alicji Zawady (PG Oleszno). Cała imprezę zakończył poczęstunek na świetlicy szkolnej.

Edyta Wdowiak, kl. II b GIM.