Upragniony finał

Nasze gimnazjum tradycyjnie już wzięło udział w ćwierćfinałach XIII konkursu „Moja Ziemia”. W tym etapie drużyna podstawowa tj. Ewa Rak, Natalia Grabiec i Katarzyna Wójcik z klasy I a GIM., rozwiązywała test dotyczący znajomości województwa świętokrzyskiego w zakresie: kultury, historii, zabytków, ochrony przyrody, turystyki, zagadnień ekologicznych. Nasza drużyna zakwalifikowała się do półfinału.

Łącznie w półfinałach walczyło 12 gimnazjów z województwa świętokrzyskiego. W naszej grupie półfinałowej 21.04.2005 r. spotkali się uczniowie gimnazjów z: Oleszna, Krasocina, Masłowa, Starachowic. Byliśmy najlepsi. Suma punktów uzyskanych z pytań teoretycznych, za plakat na temat ochrony przyrody i wykonanie piosenki o treści proekologicznej dała nam wejście do ścisłego finału.

Finał odbył się 27.04.2005 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Przyjechaliśmy bardzo liczną grupą: cała klasa I A i wybrani uczniowie z klas I B, II A, II B, III, łącznie 33 uczestników. Rozgrywki finałowe toczyły się między uczniami z gimnazjów: Kielc nr 9, Bielin i Oleszna. Im wyższy etap konkursu tym trudniejsze pytania dla drużyny podstawowej. Poradziłyśmy sobie jednak. Podobnie było z drużynami nas wspomagającymi, które pięknie namalowały plakat i super zaśpiewały piosenkę. Ostra rywalizacja była do końca finału. W podsumowaniu wyników okazało się, że jesteśmy trzecim gimnazjum w województwie świętokrzyskim, które może poszczycić się ogromną wiedzą na temat naszego regionu.

Nagrodami dla drużyny podstawowej w półfinale były plecaki, a w finale trzyosobowe namioty. Było, więc, o co walczyć! Sukces ten zawdzięczamy na pewno własnemu zaangażowaniu. Ogromny jednak wkład pracy włożyła w przygotowanie nas do tego konkursu p. Anna Resiak. Drużynie plastycznej konsultacji udzielał p. Andrzej Kowalczyk. Pani Małgorzata Szwarc zadbała o poprawne wykonanie piosenki proekologicznej.

Uczestniczki konkursu