Get Adobe Flash player

„CO FRUWA I HASA PO POLACH I LASACH” - etap gminny

Został rozstrzygnięty etap gminny drugiej już edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego: „Co fruwa i hasa po polach i lasach”. Jego celem jest popularyzacja poezji dla dzieci i młodzieży o tematyce przyrodniczej. Poza tym dzieci mają możliwość zaprezentowania swoich zdolności na forum publicznym. Uczestnicy konkursu prezentowali wiersze polskich poetów opisujące piękno przyrody lub też przedstawiające w sposób humorystyczny życie zwierząt, roślin i ludzi.

Pomysłodawczynią i główną organizatorką tego konkursu była pani Jolanta Kowalczyk – nauczycielka przyrody w naszej szkole.

Zorganizowany przez naszą szkołę konkurs wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli szkół z gminy Krasocin. Laureatami, którzy reprezentować będą naszą gminę w konkursie powiatowym, zostali:

W kategorii klas I-III

  • I miejsce - Joanna Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Olesznie,
  • II miejsce - Aleksandra Prokop ze Szkoły Podstawowej w Olesznie,
  • III miejsce - Monika Skoczek ze Szkoły Podstawowej w Olesznie.

W kategorii klas IV-VI:

  • I miejsce - Patrycja Stępnik ze Szkoły Podstawowej w Bukowie,
  • II miejsce - Kamil Klimczyk ze Szkoły Podstawowej w Mieczynie,
  • III miejsce - Anna Bebel ze Szkoły Podstawowej w Cieślach.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w finale powiatowym.

Zobacz fotki z konkursu

Redakcja

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ