"Moja Ziemia" - IX Konkurs Wiedzy o Regionie

Od trzech lat uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w tym konkursie organizowanym przez Kieleckie Centrum Kultury.

W bieżącym roku, a dokładnie 19 marca 2003 r. reprezentacja z klasy IIa w składzie: Paulina Ostojska, Aldona Wójcik i Małgorzata Wójcik, po rozwiązaniu testu ćwierćfinałowego, zakwalifikowała się do półfinału. W półfinale nasze Gimnazjum reprezentowała drużyna podstawowa i drużyny wspomagające. Drużyna podstawowa odpowiadała na szczegółowe pytania dotyczące znajomości regionu świętokrzyskiego. Jedna z drużyn wspomagających śpiewała piosenkę proekologiczną z własnym akompaniamentem, a druga namalowała plakat o tematyce ochrony przyrody.

Zebrana łączna ilość punktów nie umożliwiła nam udziału w finale. Dziewczyny z drużyny podstawowej w nagrodę otrzymały plecaki. Atmosfera, którą stworzyli jurorzy i prowadzący ten konkurs była wspaniała i umożliwiała „zdrową" rywalizację.

Wiele dowiedzieliśmy się o naszym regionie i wiemy także, czego jeszcze musimy się douczyć. Naprawdę było wspaniale! Był to nasz pierwszy taki wyjazd i uważamy, że godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę.

Przygotowały: M. Wójcik, A. Wójcik i A. Gacia