Wyróżnienia dla uczniów naszej szkoły w VII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. F. Raka

W 2013 roku przypada 110 rocznica urodzin i 21 rocznica śmierci znanego poety i działacza ludowego Feliksa Raka z Borowca. W związku z tym Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie zorganizowała kolejną już edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka. 19 października 2013 roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu.

W uroczystości udział wzięli Laureaci a ponadto: córka Feliksa Raka – Irena Gacia, Bożena Gacia – wnuczka poety, przedstawiciele władz samorządowych na szczeblu gminnym i powiatowym oraz Halina Panek - Kierownik Działu Metodyki, Szkoleń i Analiz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. W. Gombrowicza w Kielcach.

Podsumowania konkursu dokonali jurorzy p. Stanisław Nyczaj oraz p. Tadeusz Stolarski.

Galę uświetniły swoimi występami zespoły Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Krasocin oraz grupa taneczna APLAUZ. Na wszystkich przybyłych czekał słodki poczęstunek a także potrawa regionalna przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Krasocina – pierogi.

Dla nas najważniejszą informacją był fakt, że biorący udział w konkursie uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienia, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Zdobyli także cenne doświadczenie związane z pisaniem i prezentowaniem swoich wierszy.

Wśród wyróżnionych znalazły się  gimnazjalistki:

I – Aleksandra Lichosik, z klasy III,

II –Izabela Lichosik, z klasy I.

W szkole podstawowej wyróżniono Julię Omasta z kl. IVa.

W kategorii klas najmłodszych wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie z kl. III i Ib:

Julia Amanda Kowalczyk , Aleksandra Szklarz, Zuzanna Kowalczyk z klasy III oraz

Krzysztof  Kowalczyk, Oliwia Stachura, Olga Barcińska z klasy I.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej twórczej pracy.

Jolanta Lichosik