Spotkanie z pisarką

19 listopada 2008 roku uczniowie klasy II pod opieką p. H. Budzynowskiej oraz p. J. Lichosik udali się do szkoły w Mieczynie na niezwykłe spotkanie z autorką baśni dla dzieci - p. Wiolettą Piasecką. Pisarka przybyła w nasze strony aż z Elbląga, gdzie mieszka i pracuje.

Wszystkie dzieci zachwyciły się Jej wyglądem, gdyż przyszła na spotkanie w stroju wróżki: w długiej, kolorowej sukni, w niecodziennym nakryciu głowy zarezerwowanym dla baśniowych postaci. W bardzo ciekawy sposób prowadziła spotkanie, często wciągała do rozmowy dzieci. Najmłodsi chętnie zwierzali się pisarce z własnych wyborów czytelniczych.

Niespodzianką okazało się przygotowanie przez pisarkę teatrzyku kukiełkowego, który pokazała młodym widzom. Baśń pt.: „Francuskie dyrdymały i pieczenie chleba” dotyczyła zauroczenia królewskiej pary francuską modą. W zachwycie dla obcych obyczajów chcieli też wychować swoją córkę. Król zrozumiał jednak, że nie doprowadzi to do niczego dobrego. Zdecydował więc, aby córka poszła w świat. Dzięki temu postanowieniu poznała wartość pracy.

Pani Piasecka pochwaliła się, że własnoręcznie wykonała kukiełki do przedstawienia, nagrania zaś dokonała w profesjonalnym studiu muzycznym. Po obejrzeniu baśni dzieci miały okazję kupić sobie książeczki tej autorki, otrzymać autograf, zrobić pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z tego spotkania. Dziękujemy organizatorce p. A. Klim- Kierownikowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie za zaproszenie nas na tę wyjątkową uroczystość.

Jolanta Lichosik