Szlakiem Orlich Gniazd

W dniu 13.06 br. odbyła się wycieczka do Krakowa i okolic. Opiekunami wycieczki były: p. J. Kowalczyk, p. T. Szczepańska i p. M. Kamińska. Uczestnikami byli uczniowie klas V-VI SP oraz I-II GIM.

Wyjazd planowany był o godz. 06:30 spod szkoły w Olesznie. Gdy siedzieliśmy już w autokarze i pani sprawdziła obecność, ruszyliśmy w drogę… Nasz kolega zaopatrzony był w magnetofon, inni zaś w discmany, więc wcale nam się nie nudziło. W między czasie podziwialiśmy wspaniałe krajobrazy.

Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był Ojców. Podziwialiśmy z bliska znaną nam Maczugę Herkulesa i wspaniały zamek w Pieskowej Skale. Dowiedzieliśmy się kilka informacji na ich temat i z powrotem wróciliśmy do autobusu.

Następnie udaliśmy się do Krakowa. Tam widzieliśmy smoka zionącego ogniem, (który oczywiście nie był prawdziwy) i zeszliśmy do jego jaskini. Zwiedziliśmy także słynny Wawel i przyglądaliśmy się płynącej Wiśle.

Ostatnim odwiedzonym przez nas miejscem w Krakowie było Stare Miasto. Mieliśmy okazję widzieć Kościół Mariacki i usłyszeć hejnał. Sympatyczny trębacz pomachał nam z okna wieży kościoła. Później oglądaliśmy pomnik Adama Mickiewicza. Następnie mieliśmy czas wolny i mogliśmy kupić sobie pamiątki i zjeść coś słodkiego. O 15:30 była zbiórka i całą grupą wróciliśmy do autokaru.

Ostatnią i największą atrakcją tej wycieczki była Wieliczka. Prawie trzy godziny spędziliśmy w podziemiach kopalni, podziwiając jej piękno. Po drodze byliśmy także w muzeum i kaplicy św. Kingi. Niektórym bardzo podobała się przejażdżka windą, która wywiozła nas na powierzchnię. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do autobusu.

W drodze powrotnej oczywiście było baaaardzo interesująco… Jedliśmy, piliśmy i świetnie się bawiliśmy! Około godziny 2300 byliśmy już w Olesznie. Wycieczka była wspaniała i z pewnością jej nie zapomnimy.

Małgorzata Piec, Katarzyna Skwarek kl. V