Święto Samorządu Uczniowskiego

Wreszcie rozpoczęła się długo oczekiwana przez nas wiosna. Powitaliśmy ją 21 marca. W naszej szkole w tym dniu obchodzimy również Dzień Samorządu Uczniowskiego.

Oczywiście w tym dniu nie było typowych zajęć dydaktycznych. Pierwsze dwie lekcje były prowadzone przez uczniów, natomiast na trzeciej uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali „Klasowy Kodeks Przeciwdziałania Przemocy i Agresji ”. Następnie powędrowaliśmy w kolorowym korowodzie na rynek Oleszna, który zakończył się na boisku szkolnym, gdzie ostatecznie pożegnaliśmy zimę – spaliliśmy Marzannę.

Po powrocie do budynku szkolnego wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej. Pan Dyrektor uroczyście przekazał władzę przewodniczącym Samorządu: Oli Pichecie z klasy V i Żanecie Lis z klasy III. Chwilę później jury ogłosiło wyniki konkursu na „Najbardziej widoczną klasę podczas wiosennego korowodu”. W szkole podstawowej zwyciężyła klasa VI, a w gimnazjum klasa I. Natomiast najlepszy Kodeks na temat przeciwdziałania agresji wykonały klasy VI szkoły podstawowej i II gimnazjum.

Następnie odbyły się wybory na Miss i Mistera Wiosny. Kandydaci i kandydatki do tych tytułów musieli się ciekawie zaprezentować, a potem odpowiedzieć na pytania zadawane przez prowadzące. Po długich i burzliwych obradach jury ogłosiło wyniki: w szkole podstawowej Miss Wiosny została Elwira Kozłowska z klasy VI, Misterem – Kacper Lichosik z klasy IV. Wśród gimnazjalistów uznanie jury i tytuł Miss otrzymała Jolanta Rogala z klasy II, wśród chłopców największą sympatię wzbudził Dawid Jamróz i on został Masterem Wiosny 2011 roku.

Na koniec gimnazjaliści rozegrali mecz w piłkę ręczną, a na górnym korytarzu odbyło się spotkanie karaoke dla uczniów klas IV- VI szkoły podstawowej. Należy dodać, że najmłodsi nasi uczniowie bawili się na świeżym powietrzu szukając wiosny w najbliższej okolicy.

Po tak męczącym, ale bardzo sympatycznie spędzonym czasie w szkole, wszyscy udali się do domów.

Zobacz zdjęcia z imprezy

Aleksandra Prokop