Dzień Samorządu Uczniowskiego

Jak co roku w naszej szkole „trzecia władza” wraz z opiekunami: p. M. Kamińską i A. Kowalczykiem zorganizowała „Święto Wiosny – Dzień Samorządu Uczniowskiego”.

W bieżącym roku świętowaliśmy 19 marca. W tym dniu nie było typowych zajęć dydaktycznych. Dwie pierwsze lekcje odbyły się z wychowawcami. W tym czasie każdy mógł się przygotować do wcześniej ogłoszonych konkursów.

O godzinie 10: 00 szkolna społeczność udała się na boisko, aby tam pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Dokonaliśmy spalenia Marzanny, mając nadzieję, że ta nieprzyjazna pora roku wreszcie nas opuści.

Po powrocie do budynku szkolnego wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej i rozpoczęły się różnorodne zabawy.

Najpierw odbył się konkurs na najciekawsze przebranie klasy. Dzięki pomysłowości i wyobraźni uczniów był to najzabawniejszy moment dnia.

Potem prowadzące: Żaneta Lis i Kinga Drej z kl. II przystąpiły do rozstrzygnięcia konkurencji na wyłonienie najlepszego kandydata na męża i żonę. Każda klasa wybrała dziewczynę i chłopaka, którzy przystąpili do zabawy. Kandydaci na męża musieli wykazać się umiejętnościami: mocowania wkrętów, obieranie ziemniaków, zrobienia dziewczynie fryzury i makijażu, natomiast kandydatki na żony udowadniały, że mają wprawę w przyszywaniu guzików, wiązaniu krawata, pompowaniu dętki. Test najlepiej wykonała para z klasy V: Aleksandra Lichosik i Artur Domoradzki. Wśród gimnazjalistów sprytem i twórczym podejściem do wykonywanych zadań wyróżnili się: Kinga Błażejewicz oraz Szymon Lipniak.

Przedostatnią zabawą tego wspaniałego dnia była inna niż zwykle „zgaduj zgadula”. W konkursie brały udział dwuosobowe reprezentacje każdej klasy. Wybrani uczniowie odpowiadali na nietypowe zagadki, co było kolejną okazją do gromkiego śmiechu.

Ostatnią rozrywką tego dnia była konkurencja, na którą cała szkolna społeczność oczekiwała z niecierpliwością. To wielka gala piosenki „Śpiewać każdy może”. Każda klasa zaprezentowała wybraną piosenkę. Mieliśmy zaszczyt podziwiać następujące interpretacje:

• Kl. 0: „Nie śpijcie kiedy wiosna”
  • Kl. I: „Wiosenna piosenka”
  • Kl. II: „Ptaki czekają na list”
  • Kl.. III: Przyszła pani Wiosna”
  • Kl. IV: „Zośka”
  • Kl. V: „Samoloty”
  • Kl. VI : „Nogi, nogi”
  • Kl. I Gim: „Gdy strumyk płynie z wolna”
  • Kl. II Gim: „Na tańce go-go”
  • Kl. III A Gim: „Kacza Dziwaczka”
  • Kl. III B: Gim. „My Cyganie”

Wszyscy uczestnicy zaśpiewali bardzo ładnie, lecz trzeba było wybrać zwycięzców. W klasach młodszych najlepsi okazali się uczniowie kl. 0, w kategorii klas IV- VI pierwsze miejsce zdobyła klasa VI, a w gimnazjum - klasa II.

Na koniec czekała nas jeszcze jedna atrakcja. Były to rozgrywki sportowe – mecz piłki siatkowej: nauczyciele kontra uczniowie. Zwyciężyli uczniowie: 2:1.

Po tak męczącym, ale bardzo sympatycznie spędzonym czasie w szkole, wszyscy udali się do domów. Ten dzień będziemy długo wspominać. Było wyjątkowo ciekawie, beztrosko i wesoło.

Żaneta Lis, Kinga Drej

Zobacz zdjęcia z imprezy.