Dzień SU - sprawozdanie piątoklasistów

21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządu Uczniowskiego. W tym dniu, jak co roku, nie mieliśmy lekcji. Jednak wszyscy przyszliśmy do szkoły.

Pierwsze dwie godziny spędziliśmy w klasie. Najpierw szyliśmy rękawice kuchenne. Później miejsce nauczyciela zajęły Ola i Marta, koleżanki z naszej klasy. Poprowadziły ciekawą lekcję matematyki. Wszyscy chętnie odpowiadali na pytania. Każdy był dumny i szczęśliwy, bo mógł sobie wstawić szóstkę w zeszycie.

O godzinie 10:00 przyszła do nas nasza wychowawczyni, pani Brygida Jasnos. Razem z nią przygotowywaliśmy się do wiosennego korowodu. Dziewczynki robiły spódniczki z zielonej bibuły. Chłopcy z takiej samej bibuły wykonali peleryny. Wspólnie ułożyliśmy kodeks przeciwko przemocy. Sześcioosobowa grupa uczniów przygotowała transparent z nazwą naszej klasy.

O godzinie 11:00 przebraliśmy się w przygotowane stroje i wyszliśmy przed szkołę. Razem z innymi klasami wyruszyliśmy w stronę centrum Oleszna. Śpiewaliśmy wesołe piosenki i machaliśmy plakatami i transparentami.

Gdy dotarliśmy na boisko szkolne, ostatecznie pożegnaliśmy zimę. Spaliliśmy Marzannę. Ogień rozniecił Patryk, uczeń gimnazjum. Dziewczyny wraz z panem od historii tańczyły i śpiewały wokół płonącej kukły.

Kilka minut poźniej spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. Pani Teresa w imieniu jury ogłosiła wyniki konkursu na najlepszy kodeks przeciwdziałania przemocy i agresji. Pierwsze miejsce zajęła klasa szósta, a nam przypadło miejsce trzecie. Następnie przewodniczące samorządów uczniowskich wręczyły dyplomy najciekawiej przebranym klasom. Znowu wygrała klasa szósta.

Bardzo ciekawa była rywalizacja o tytuł Miss i Mistera Wiosny. W szkole podstawowej zdobyli go Elwira Kozłowska i Kacper Lichosik.

O godzinie 13:00 na sali gimnastycznej pozostali już sami gimnazjaliści. Rozegrali mecz piłki ręczniej. Natomiast starsze klasy szkoły podstawowej udały się na górny korytarz. Tam wzięliśmy udział w wesołej zabawie karaoke. Bardzo nam sie podobały występy uczniów z naszej klasy. Czas minął szybko i musieliśmy wracać do domu.

Spisali: Filip Stolarczyk i Klaudia Kowalczyk