Dzień Europejski w naszej szkole

10 maja, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Europejski. Z tej okazji cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej. Na początku wszyscy zaśpiewaliśmy hymn europejski ,,Odę do radości". Następnie usłyszeliśmy kilka ważnych informacji o Unii Europejskiej. Uczniowie II klasy gimnazjum pokazali niemieckojęzyczne przedstawienie pt: ,,Das verructe Rotkappchen”, czyli ,,Zwariowany czerwony Kapturek", które wywołało wiele radości i śmiechu oraz dostało gromkie brawa od widowni.

Później uczniowie z II klasy szkoły podstawowej zaprezentowali „wycieczkę” po Europie. Klasa IV w języku angielskim zapoznała nas z kalendarzem świąt europejskich. Piątoklasiści przedstawili nam niemieckojęzyczne scenki z życia codziennego w różnych miejscach m.in. w kinie, sklepie czy teatrze.

Następnie przystąpiono do rozdania nagród oraz dyplomów. W konkursach brali uczniowie zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Rywalizacja była bardzo zacięta. Każdy chciał być najlepszy. W konkursie ,,Mistrz Języków Obcych” w kategorii szkoły podstawowej I miejsce zajęła Aleksandra Skwarek, II Anita Gruczek, natomiast III otrzymała Natalia Gacia- uczennice klasy VI. Jury przyznało wyróżnienie dla Mateusza Klimczyka z IV klasy. Natomiast w gimnazjum I miejsce przypadło uczennicy z klasy II Aleksandrze Prokop, II była Marta Błaźejewicz z III b, a III miejsce zdobyła Żaneta Lis z II klasy.

Konkurs ,,Co wiem o Unii Europejskiej ?” był przeprowadzony w dwóch kategoriach: klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum. W pierwszej kategorii zwyciężył Mateusz Sitkowski, II miejsce zajęła Aleksandra Skwarek, a III była Marta Budzowska. W kategorii gimnazjum I miejsce otrzymała Katarzyna Wójcikowska z III b, kolejne miejsca zajęły Magdalena Kowalczyk III i Marta Błażejewicz z III b.

W konkursie plastycznym na folder promujący kraj anglojęzyczny lub niemieckojęzyczny udział wzięli uczniowie z obydwu placówek. A oto miejsca, które zajęli:

Folder gimnazjum:                                                      Folder szkoły podstawowej:

1. Błażejewicz Marta - III b                                           1. Pryt Krzysztof - IV

2. Rogala Jolanta - I                                                    2. Omasta Weronika - V

3. Wójcikowska Katarzyna - III b                                   3. Niewiadomska Ewa - V

Wyróżnienia otrzymały:

Stolarczyk Marta - IV

Kowalczyk Klaudia - IV

Gacia Aleksandra - VI

Sponsorami wszystkich nagród było Centrum Informacji Europejskiej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie.

Jolanta Rogala, kl. I Gim.

Zobacz galerię zdjęć.