XXII TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO W NASZEJ SZKOLE

24 – 28 MARCA 2014

„OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA…”

Trzeba ocalić od zapomnienia historię naszych rodzin i dzieje przodków. Dlatego też w ramach obchodów XXII Tygodnia Kultury Języka zachęcamy wszystkich uczniów do spotkania z historią  rodzinną i pochylenia się nad jej losami.

W tym celu zorganizujemy cykl zajęć oraz warsztatów plastycznych i literackich, których tematem przewodnim będzie genealogia. Zapraszamy również do udziału w konkursie plastycznym "Drzewo genealogiczne" oraz literackim "Opowieści rodzinne".

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Zorganizujemy również w szkole wystawę prac konkursowych, co będzie wyróżnieniem twórczości młodych historyków rodziny. Liczymy, że stworzenie drzewa genealogicznego i zagłębienie się w koleje losów przodków stanie się dla wielu z Was wielką przygodą z historią własnej rodziny.

Już dziś zacznijcie gromadzić potrzebne materiały. Zbierajcie stare fotografie oraz namówcie na zwierzenia babcię, dziadka lub starszą sąsiadkę. Wykorzystajcie swoje umiejętności informatyczne w pożytecznym celu.

Szczegółowych informacji o obchodach TKJ w naszej szkole i towarzyszących mu konkursach szukajcie na stronie http://www.spoleszno.pl oraz na plakatach. Życzymy wspaniałych pomysłów.

Organizatorki:
J. Lichosik