Akcja: "Pola Nadziei 2023-24"

26 października w naszej szkole nastąpiła inauguracja 14. Edycji Akcji Pola Nadziei. Hasłem tegorocznych „Pól Nadziei 2023-24” są nawiązujące do Ewangelii słowa „By Żniwo było wielkie…”.

Uczniowie, wspólnie z nauczycielami i wychowawcami, panem dyrektorem Rafałem Pacanowskim, panią wicedyrektor Teresą Szczepańską, w asyście zaproszonych gości: wójta Gminy Krasocin - pana Ireneusza Gliścińskiego, a także przedstawicieli Policji oraz Ochotniczych Straży Pożarnych ze Świdna i Oleszna, wraz z opiekunem Szkolnego Koła Caritas ks. Mariuszem Rozinem, zasadzili cebulki żonkili - kwiatów będących symbolem nadziei.

To wezwanie do niesienia bezinteresownej pomocy ludziom chorym i cierpiącym. Wiosną, gdy zakwitnie piękne "poletko żonkili", fundusze -pozyskane z ich sprzedaży- przekażemy na pomóc pacjentom kieleckiego hospicjum.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną kieleckiego hospicjum oraz do wsparcia działalności placówki.