Światełko dla Armii Krajowej

Z okazji przypadającej we wtorek, 14 lutego 75. rocznicy utworzenia Armii Krajowej Samorząd Uczniowski  Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie przyłączył się do akcji Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Światowego Związku Żołnierzy AK.   Na cmentarzu parafialnym pod Pomnikiem Pamięci  Żołnierzy  Armii Krajowej poległych za Ojczyznę zapłonęły znicze.

Zapatrzeni w migoczące światełka, przenieśliśmy się myślami w okrutne czasy wojny i te późniejsze - pełne prześladowań bohaterów, pragnących prawdziwej wolności. W ciszy oddaliśmy hołd tym wszystkim, którzy, walcząc o wolną i niepodległą Polskę, w każdej chwili  gotowi byli przelać krew, a nawet oddać swoje życie.

Cześć ich pamięci.