Gra Orkiestra Świątecznej pomocy

8 stycznia już po raz czternasty odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I tym razem wzięliśmy w nim udział. Czworo wolontariuszy z naszej szkoły (w tym i my) kilka dni wcześniej odebrało identyfikatory, zalakowane puszki oraz symboliczne serduszka WOŚP. Już od rana w niedzielę nasze gimnazjalistki pod opieką pań Marioli Kamińskiej i Anny Resiak kwestowały przed murami kościoła, choć było naprawdę mroźno! „Pracowałyśmy” na dwie zmiany, ale i tak nie było łatwo. Po dość wyczerpującym kwestowaniu razem z p. Mariolą pojechałyśmy do sztabu do Włoszczowy, który mieścił się w DK-u, aby tam zdać puszki. Były one naprawdę dużo warte.

Po przeliczeniu pieniędzy poszłyśmy „na dużą salę”, aby obejrzeć występy, które zostały przygotowane z okazji tego szczególnego dnia. Okazało się, że zebrałyśmy prawie 1200 zł, czyli akcja naprawdę się udała. Ten dzień był szczególny, ponieważ zbierałyśmy pieniądze dla dzieci poszkodowanych w wypadkach.

Marcelina Olczyk i Edyta Wdowiak kl. II b