Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Majowe uroczystości

Dnia 3 maja 1791 roku Sejm uchwalił konstytucję, która miała stać się podstawą naprawy Rzeczpospolitej w wymiarze ustrojowym i społecznym, miała też umocnić państwo, a przez to uchronić je przed utratą niepodległości. Konstytucja Majowa to wielkie dzieło naszej myśli prawniczej, dowód, że patriotyzm, dbałość o państwo może zwyciężyć, to nowe spojrzenie na istotę państwa, władzy i jej pochodzenie.

Niech to piękne majowe święto będzie okazją do zaprezentowania naszego szacunku do przeszłości, miłości do ojczyzny i radości z posiadania niepodległego państwa. Weźmy udział w lokalnych uroczystościach patriotycznych z tej okazji, wywieśmy na naszych domach narodowe flagi.

Od 2004 roku w dniu 2 maja jest obchodzone Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Tym bardziej pamiętajmy więc o przyozdobieniu swoich domów symbolami narodowymi w czasie długiego majowego weekendu.

Pierwszego maja obchodzimy również piętnastą rocznicę uzyskania pełnoprawnego członkostwa Polski w Unii Europejskiej - jednego z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski.

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ