Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

WIWAT MAJ, TRZECI MAJ!

Dokładnie 228 lat temu - 3 maja 1791 roku w Polsce uchwalono Konstytucję, czyli najważniejszy dokument w państwie, który zawierał prawa i obowiązki obywateli, mówił o tym, kto i jak miał rządzić w państwie, określał jego ustrój. Konstytucja była ratunkiem dla Rzeczypospolitej oraz dowodem, że Polska weszła na drogę postępu i reform, że Polacy sami znaleźli siły do wydobycia kraju z upadku. Stanowiła wyraz gorącego patriotyzmu i umiłowania wolności.

Uczniowie naszej szkoły godnie uczcili to ważne dla Polaków święto. Z tej okazji 30 kwietnia klasa Vb przygotowała montaż słowno – muzyczny, podczas którego pięknie zaprezentowali się również soliści z klas: IVa i IVb oraz nasi najmłodsi koledzy z oddziału „0” pod opieką p. Małgorzaty Spurek. W tym uroczystym dniu cała społeczność szkolna przypięła biało – czerwone kotyliony. Zostały one wykonane przez uczniów klas: Vb, VII, VIII oraz IIIa gimnazjum.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Zofia Marcinkowska pochwaliła uczniów za piękne występy oraz podziękowała p. Brygidzie Jasnos i p. Bogusławie Tkaczyk–Omasta za przygotowanie akademii.

 

Zdjęcia z uroczystości

Ania Lichosik, kl. Vb

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ