Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Pasowanie na czytelnika

14 marca 2019 roku w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie. Uczniowie klasy pierwszej zostali czytelnikami biblioteki szkolnej.

Zanim to nastąpiło, pierwszaki długo i solidnie przygotowywały się do tej uroczystości pod nadzorem wychowawczyni p. Zdzisławy Kowalczyk. Na uroczyste pasowanie przybyli: p. Dyrektor Zofia Marcinkowska, nauczyciele, rodzice, uczniowie klas młodszych.

W pięknie udekorowanej przez p. Andrzeja Kowalczyka sali gimnastycznej, przebrani za postacie z bajek, uczniowie klasy I postanowili zabrać widzów do krainy baśni i udowodnić, że są gotowi do podróży w świat książek. Najpierw dzieci pokazały zabawną interpretację wierszy J. Brzechwy pt.: „Kaczka Dziwaczka” i „Kwoka”, potem recytowały wiersze o książkach, a następnie odgadywały postacie z bajek na podstawie zagadek. W przedstawieniu prym wiodła Królowa Książka, w którą znakomicie wcieliła się Małgosia Kowalczyk. Pozostali uczniowie również bardzo dobrze odegrali swoje role, tak że pani bibliotekarka Jolanta Lichosik ze spokojem mogła przystąpić do pasowania każdego z nich na czytelnika.

Uczniowie otrzymali z rąk p. Dyrektor pamiątkowe dyplomy, a od wychowawczyni elektroniczne karty czytelnika. Po uroczystości dzieci odwiedziły bibliotekę, wypożyczając swoje pierwsze baśnie, bajki, wiersze. Należy mieć nadzieję, że od tej pory książka będzie im towarzyszyć przez całe dzieciństwo, a także dorosłe życie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Jolanta Lichosik

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ