Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Biwak z kulturą

W dniach 18-19 października 2019 r. w naszej szkole odbył się biwak klas Va i Vb . Uczniowie przybyli punktualnie o godzinie 18-tej. Od razu przygotowywaliśmy w dwóch salach lekcyjnych (nr 23 i 21) obozowe warunki noclegowe. Pod ścianami ustawiliśmy ławki, rozłożyliśmy materace i ulokowaliśmy się ze swoim dwudniowym ekwipunkiem.

Organizatorzy, w ramach projektu „Moje ja w kulturze”, przygotowali mnóstwo atrakcji, więc nie było mowy o żadnej nudzie. Na dobry początek rozpaliliśmy ognisko na boisku szkolnym i upiekliśmy kiełbaski, później zagraliśmy w dwa ognie, piłkę ręczną, piłkę siatkową. Po wytężonym wysiłku fizycznym nastąpiła chwila wytchnienia.

Wieczorem uczestniczyliśmy w warsztatach : „Kultura - to tylko kultura” oraz „ Sztuka nowoczesna, czy dziecięce bazgroły”. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z przygotowanych dla nas warsztatów przez naszych opiekunów.

Rano ochoczo przystąpiliśmy do porządków, po czym na koniec opiekunowie zaprosili nas do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Trudno było nam się rozstać i długo żegnaliśmy się ze wszystkimi uczestnikami biwaku.

Projekt sfinansowany ze środków Fundacji PZU realizuje Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Olcha” . Celem projektu jest wzbogacenie wiedzy i umiejętności z edukacji kulturowej wśród uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie. Koordynator projektu: Mariola Kamińska. Wykonawcy : Zofia Marcinkowska, Andrzej Kowalczyk, Ryszard Kowalczyk

Mariola Kamińska.

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ