Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Wycieczka do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

12 marca 2019 r. uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami – p. B. Tkaczyk- Omastą, p. M. Deską oraz p. T. Szczepańską byli w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Obejrzeli sztukę pt.'' Tajemniczy ogród'' w reżyserii Cezarego Domagały. Przedstawienie to powstało w oparciu o książkę pod tym samym tytułem.

Spektakl opowiadał o losach sieroty - Marry Lennox, która po śmierci rodziców przeniosła się do domu swojego wuja mieszkającego w Anglii. Dziewczynka w nowym miejscu nie czuła się komfortowo, brakowało jej rozrywek i przyjaciół. Sytuacja zmieniła się, kiedy Marry zobaczyła, że dom wuja skrywa wiele sekretów. Jednym z nich był ogród owiany tajemnicą, do którego mógł wchodzić tylko ogrodnik. Drugi sekret dotyczył Colina - jej kuzyna, który ciągle siedział w swoim pokoju i traktowany był jako osoba bardzo chora. W czasie dwugodzinnego przedstawienia staliśmy się świadkami przemiany nie tylko ogrodu, lecz także Marry i Colina. Dziewczynka stała się osobą miłą i myślącą o innych. Jej kuzyn natomiast zrozumiał, że jest zdrowy, a ograniczenia dotyczące jego sprawności fizycznej tkwią w jego głowie.

Bardzo podobała nam się gra aktorów, którzy w mistrzowski sposób zagrali swoje role. Każdy z nas miał swojego faworyta wśród grających. Wielu z nas spodobała się Marta - służąca Marry. Pani grająca tę rolę ciągle była uśmiechnięta i często nawiązywała kontakt z widzami - czyli nami. Z całą pewnością warto było obejrzeć ten spektakl. W czasie jego trwania mogliśmy się wzruszyć, zasmucić, ale i ucieszyć, bo wszystko na szczęście dobrze się skończyło.

To była bardzo udana wycieczka.

Julia Stolarczyk – uczennica klasy V

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ