Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Pierwszy Dzień Wiosny w kieleckim kinie Multiplex

21 marca 2019 roku, pierwszego Dnia Wiosny, klasy: VII szkoły podstawowej , IIIa i IIIb gimnazjum udały się na wycieczkę do galerii ‘’Korona’’ w Kielcach. Celem wyjazdu było obejrzenie filmu pt. ‘’Kurier’’ w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Opiekę nad nami sprawowały : pani Alicja Zawada, pani Ewa Deska, pani Teresa Szczepańska oraz pani Marcelina Majecka. Projekcja filmu trwała ok. 2 godz.

Film opowiadał o wydarzeniach związanych z II wojną światową, a dokładniej o postaci Jana Nowaka- Jeziorańskiego – tytułowego kuriera. Jego misja polegała na przedostaniu się do Londynu celem poinformowania rządu RP o sytuacji, która panowała w Warszawie. Jego zadanie jednak nie dobiegło końca… Musiał wrócić do Polski. Nie było to jednak łatwe… Na swojej drodze napotkał wiele przeszkód… W postać ‘’kuriera’’ wcielił się Philippe Tłokiński, który mistrzowsko zagrał swoją rolę.

Film do końca trzymał wszystkich w napięciu. Ciekawe i pełne zwrotów akcji sceny wielokrotnie zapierały dech w piersiach. Ważnym elementem produkcji była doskonała gra aktorów, którzy w niezwykły sposób oddali klimat wojennych czasów.

Myślę, że warto było obejrzeć ten film. Pokazał on, jak trudne było życie podczas II wojny światowej i uświadamiał nam, że żyjemy teraz w pięknych czasach. Była to świetna lekcja historii, a przy okazji miłe spędzony czas w Dniu Wagarowicza ;-)

Wiktoria Karpińska – uczennica klasy VII

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ