Sukcesy językowe uczennic z naszej szkoły

W ostatnim czasie uczennice naszej szkoły wzięły udział w dwóch konkursach językowych.

W dniu 3 czerwca w Publicznym Gimnazjum w Kluczewsku odbył się III Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej  "Sing mit Freude". W konkursie wzięli udział  uczniowie z 6 szkół powiatu włoszczowskiego.

W kategorii szkoły podstawowej naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Szklarz i Julia Amanda Kowalczyk z klasy IV. Ola Szklarz zajęła II miejsce za wykonanie piosenki "Freunde".

W kategorii szkół gimnazjalnych Kasia Szczepańska zdobyła także II miejsce za zaśpiewanie piosenki z repertuaru Anny Jantar w wersji niemieckojęzycznej pt.  "Einmal am Tag".

W dniu 15 czerwca w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie odbył się I Gminny Przegląd Talentów w Językach Obcych. Celem konkursu było zachęcanie uczniów do nauki języków obcych oraz promowanie talentów uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów na terenie gminy Krasocin.

Przedstawiciele naszej placówki przygotowali piosenki angielskie i niemieckie oraz niemieckojęzyczny wiersz.

W kategorii szkoły podstawowej ( język angielski)  I miejsce zajęły uczennice klasy VI: Roksana Lesiak i Gabrysia Rogala  za wykonanie piosenki " Happy".

Julia Amanda Kowalczyk i Zuzia Łączek z klasy IV  uzyskały wyróżnienie za zaprezentowanie piosenki niemieckojęzycznej o kotku,  pt."Meine Katze heiβt Mohr".

Natomiast Kamila Domoradzka wyrecytowała niemieckojęzyczny wiersz " Die Nacht streckt ihre Finger aus" i uzyskała I miejsce w kategorii Gimnazjum ( język niemiecki ).

Do konkursów uczniów przygotowywali pani Brygida Jasnos, pani Małgorzata Stolarczyk i pan Piotr Mikuła.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!