XXXVI Ogólnopolskie Spotkania z Poezją Marii Konopnickiej

16 maja w Przedborzu odbyły się XXXVI Ogólnopolskie Spotkania  z Poezją Marii Konopnickiej.

W tym roku mija 105 rocznica śmierci Marii Konopnickiej – poetki dziecięcej wyobraźni. W Domu Kultury w Przedborzu zorganizowano  konkurs o zasięgu ogólnopolskim, adresowany głównie do szkół podstawowych i gimnazjów.

Uczniowie klasy II „a” w osobach: Dawid Szyndler i Kinga Łączek, przygotowani pod okiem p. Teresy Siwek  reprezentowali naszą szkołę na tym konkursie. Kinga przygotowała wiersze: pt. "Czy to bajka, czy nie bajka..." i „Pan Zielonka”.  Dawid wyrecytował wiersze : „Pranie” i „Przy mrowisku”.

Na scenie toczyło się twórcze współzawodnictwo w trzech nominacjach. W konkursie brało udział ponad 100 uczestników z 6 województw.  Poziom konkursu był bardzo wysoki. Przewodniczącym jury był pan Janusz Tylman.

Pomimo, iż nie udało nam się zdobyć żadnej nagrody, cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak poważnej konkurencji, nabrać doświadczenia i spotkać znane osobistości. Otrzymane książki podpisane przez pana Tylmana będą dla nas wspaniałą pamiątką. Bardzo dziękujemy także rodzicom naszych recytatorów za to, że wspierali ich w tych zmaganiach swoją obecnością.

Wych. Teresa Siwek z uczniami – uczestnikami konkursu ;-)