Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Obchody Dnia Wiosny w naszej szkole

Jak co roku, 21 marca w naszej szkole czekało na nas wiele atrakcji przygotowanych przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Aldony Kowalczyk i p. Anny Nowickiej oraz Klub 4- H pod kierunkiem p. Marioli Kamińskiej i p. Andrzeja Kowalczyka. Opiekunowie opracowali scenariusz imprezy, przygotowali dyplomy i wykonali dekorację.

Zgodnie z tradycją pani dyrektor Zofia Marcinkowska przekazała symboliczny klucz przewodniczącej Samorządu Szkolnego - Roksanie Lesiak z klasy II gimnazjum. Imprezę z prawdziwym poczuciem humoru poprowadziła Natalia Łyczak, uczennica z tej samej klasy.

Do oceny wszystkich zmagań konkursowych powołano jury w składzie: p. A. Kowalczyk, p. J. Lichosik, p. M. Kamińska oraz ks. J. Kowal. Najpierw poddano ocenie plakaty o tematyce wiosennej, które wykonały wszystkie klasy, wykazując się przy tym niezwykłą pomysłowością i umiejętnościami plastycznymi. Kolorowe dzieła sztuki przyozdobiły salę gimnastyczną.

Wszyscy z wielką niecierpliwością oczekiwali na muzyczny konkurs pt. „Mam Talent”. Uczniowie z każdej klasy zaprezentowali ulubiony polski przebój, z wymyślonym przez siebie tekstem. Widzowie byli pod wrażeniem trafności tekstu i ciekawej interpretacji specjalnie na ten dzień przygotowanych utworów.

Najwięcej emocji wzbudził jednak konkurs pt. "Nietypowa zagadka”. Każda klasa wybrała po dwóch swoich przedstawicieli, których zadaniem było odgadywanie śmiesznych, a zarazem zaskakujących zagadek. Wszystkie dwuosobowe zespoły wywiązały się znakomicie z powierzonego zadania.

Następnie zaprezentowały się Julia Amanda Kowalczyk w piosence pt. „Cykady na Cykadach” oraz Gabriela Rogala i Alicja Sobczyk w utworze pt. „Wiosna”. Z kolei Aleksandra Szklarz wystąpiła przed publicznością ze swoim układem tanecznym pt. "Salsa”.

Wreszcie nadszedł moment ogłoszenia przez jury wyników wszystkich konkursów tego niezwykłego święta.

Oto wyniki:

Konkurs na „ Wiosenny plakat”:

Kategoria szkoła podstawowa:

I miejsce klasa - IV b,

II miejsce - klasa V,

III miejsce ex aequo klasy VI i IV a.

Kategoria gimnazjum :

I miejsce klasy II i I b,

II miejsce ex aequo klasy III i I a.

Konkurs pt. ,,Mam talent’’:

Kategoria szkoła podstawowa:

I miejsce klasy VI i V,

II miejsce ex aequo klasy IV a i IV b.

Kategoria gimnazjum:

I miejsce klasy II i III,

II miejsce ex aequo klasy I a i I b.

Ostatnim punktem naszego święta było wręczenie nagród i dyplomów przez p. Dyrektor. Po męczącym, ale jakże sympatycznie spędzonym dniu w szkole nikt nie żałował, że nie wybrał się w tym dniu na samodzielne poszukiwanie wiosny.

Zobacz zdjęcia z imprezy

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ