Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Wyjazd na mecz Vive Tauron Kielce połączony ze szkolnym biwakowaniem

W piątek 9 grudnia 2016r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Mariolą Kamińską, p. Aldoną Kowalczyk, p. Andrzejem Kowalczykiem oraz p. Ryszardem Kowalczykiem w godzinach popołudniowych po raz kolejny uczestniczyli w meczu szczypiornistów Vive Tauron Kielce. Celem wyjazdu było aktywne spędzenie wolnego czasu, promocja drużynowych form rywalizacji sportowej wśród uczniów, umiejętność godnego reprezentowania szkoły w miejscu publicznym oraz zwrócenie uwagi na przestrzeganie zasady fair play w sporcie i życiu codziennym.

Jak zawsze, tuż po zajęciu miejsc na trybunach, zaczęliśmy wiernie kibicować naszej drużynie, która tym razem rywalizowała z drużyną „Meble Wójcik Elbląg”. Byliśmy zafascynowani tym, co dzieje się na boisku, a wspaniałe wyniki naszych faworytów- drużyny VIVE TAURON KIELCE zachęcały nas do gorącego kibicowania w zaciętej, sportowej rozgrywce, która zakończyła się wygraną VIVE 36:21. To był piękny, świąteczny wieczór w Hali Legionów.

Po meczu odbył się tzw. „Dziki Mecz”, w którym najmłodsi adepci piłki ręcznej zagrali spotkanie z zawodnikami pierwszej drużyny. Mecz poprzedziła akcja „Pluszowy Miś”, podczas której kibice zgromadzeni w Hali Legionów na pierwszy gwizdek wyrzucili na parkiet przyniesione ze sobą maskotki, które trafią do dzieci w Kielcach i regionie świętokrzyskim.

Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły na nocny biwak. Wszyscy jak jedna wielka rodzina zasiedliśmy do wspólnego stołu i zjedliśmy z apetytem ciepłą pizzę. Po krótkim odpoczynku wspaniale bawiliśmy się podczas karaoke, początkowo śpiewając znane przeboje krajowe, a później nastrojowe pastorałki. Śpiewając wspomagaliśmy się wyświetlanym tekstem. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie, a doskonałą zabawę dopełnił Mikołaj z workiem pełnym prezentów, którym okazał się p. Andrzej Kowalczyk wraz z asystą : Diabełkiem – p. Ryszardem Kowalczykiem oraz Śnieżynkami- p. Mariolą Kamińską i p . Aldoną Kowalczyk. Przy rozdawaniu prezentów było wiele śmiechu i zabawnych sytuacji. Każdy z nas otrzymał podarunek, a niektórzy oprócz prezentu otrzymali rózgi. Byliśmy bardzo zaskoczeni i pełni podziwu dla naszych opiekunów. Po niespodziewanej wizycie Mikołaja wszyscy w radosnych nastrojach udaliśmy się na salę gimnastyczną gdzie rozegraliśmy kilka setów siatkówki, graliśmy w dwa ognie oraz w różne gry planszowe – m.in. w twistera. Po bardzo aktywnym dniu nastąpiła chwila wytchnienia, a biwakowy wieczór zakończyliśmy grą w butelkę, kalambury i ciekawymi dyskusjami na różne tematy z naszymi opiekunami.

Rano, po śniadaniu i ciepłej herbacie nadeszła pora na kolejne atrakcje: wykonywanie oryginalnych kartek świątecznych, wspólne układanie świątecznych życzeń oraz ciekawe rozmowy na temat miejscowych tradycji i obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem. Po pracach artystycznych ochoczo przystąpiliśmy do robienia porządków, aby w nagrodę zasiąść do gorącego obiadu przygotowanego przez nasze panie kucharki.
Trudno nam się było rozstać i długo żegnaliśmy się ze wszystkimi uczestnikami spotkania mając nadzieję na ponowne biwakowanie. Jak się okazuje, szkoła może być miejscem nie tylko nauki, ale również świetnej zabawy.

   

   

Organizatorzy

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ