Wyjazd na mecz Vive Tauron Kielce połączony ze szkolnym biwakowaniem

W piątek 9 grudnia 2016r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Mariolą Kamińską, p. Aldoną Kowalczyk, p. Andrzejem Kowalczykiem oraz p. Ryszardem Kowalczykiem w godzinach popołudniowych po raz kolejny uczestniczyli w meczu szczypiornistów Vive Tauron Kielce. Celem wyjazdu było aktywne spędzenie wolnego czasu, promocja drużynowych form rywalizacji sportowej wśród uczniów, umiejętność godnego reprezentowania szkoły w miejscu publicznym oraz zwrócenie uwagi na przestrzeganie zasady fair play w sporcie i życiu codziennym.

Jak zawsze, tuż po zajęciu miejsc na trybunach, zaczęliśmy wiernie kibicować naszej drużynie, która tym razem rywalizowała z drużyną „Meble Wójcik Elbląg”. Byliśmy zafascynowani tym, co dzieje się na boisku, a wspaniałe wyniki naszych faworytów- drużyny VIVE TAURON KIELCE zachęcały nas do gorącego kibicowania w zaciętej, sportowej rozgrywce, która zakończyła się wygraną VIVE 36:21. To był piękny, świąteczny wieczór w Hali Legionów.

Po meczu odbył się tzw. „Dziki Mecz”, w którym najmłodsi adepci piłki ręcznej zagrali spotkanie z zawodnikami pierwszej drużyny. Mecz poprzedziła akcja „Pluszowy Miś”, podczas której kibice zgromadzeni w Hali Legionów na pierwszy gwizdek wyrzucili na parkiet przyniesione ze sobą maskotki, które trafią do dzieci w Kielcach i regionie świętokrzyskim.

Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły na nocny biwak. Wszyscy jak jedna wielka rodzina zasiedliśmy do wspólnego stołu i zjedliśmy z apetytem ciepłą pizzę. Po krótkim odpoczynku wspaniale bawiliśmy się podczas karaoke, początkowo śpiewając znane przeboje krajowe, a później nastrojowe pastorałki. Śpiewając wspomagaliśmy się wyświetlanym tekstem. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie, a doskonałą zabawę dopełnił Mikołaj z workiem pełnym prezentów, którym okazał się p. Andrzej Kowalczyk wraz z asystą : Diabełkiem – p. Ryszardem Kowalczykiem oraz Śnieżynkami- p. Mariolą Kamińską i p . Aldoną Kowalczyk. Przy rozdawaniu prezentów było wiele śmiechu i zabawnych sytuacji. Każdy z nas otrzymał podarunek, a niektórzy oprócz prezentu otrzymali rózgi. Byliśmy bardzo zaskoczeni i pełni podziwu dla naszych opiekunów. Po niespodziewanej wizycie Mikołaja wszyscy w radosnych nastrojach udaliśmy się na salę gimnastyczną gdzie rozegraliśmy kilka setów siatkówki, graliśmy w dwa ognie oraz w różne gry planszowe – m.in. w twistera. Po bardzo aktywnym dniu nastąpiła chwila wytchnienia, a biwakowy wieczór zakończyliśmy grą w butelkę, kalambury i ciekawymi dyskusjami na różne tematy z naszymi opiekunami.

Rano, po śniadaniu i ciepłej herbacie nadeszła pora na kolejne atrakcje: wykonywanie oryginalnych kartek świątecznych, wspólne układanie świątecznych życzeń oraz ciekawe rozmowy na temat miejscowych tradycji i obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem. Po pracach artystycznych ochoczo przystąpiliśmy do robienia porządków, aby w nagrodę zasiąść do gorącego obiadu przygotowanego przez nasze panie kucharki.
Trudno nam się było rozstać i długo żegnaliśmy się ze wszystkimi uczestnikami spotkania mając nadzieję na ponowne biwakowanie. Jak się okazuje, szkoła może być miejscem nie tylko nauki, ale również świetnej zabawy.