Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Uczniowie klasy IIIb na „Gawędzie czytelniczej” w Mieczynie

W dniu 8 grudnia 2016 roku uczniowie klasy III „b” wraz z wychowawczynią Teresą Siwek wzięli udział w II Gminnej Gawędzie Czytelniczej pod hasłem „My z niego wszyscy” zorganizowanej w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie. Spotkanie poświęcone było życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza.

Po powitaniu gości przez panią dyrektor Małgorzatę Klimczyk-Karpińską gospodarze gawędy zaprezentowali publiczności fragment powieści historycznej pt. „Krzyżacy” obrazujący rycerskie ślubowanie. Oglądając ich występ mogliśmy podziwiać piękne średniowieczne stroje oraz zwyczaje dworskie i wczuć się w klimat tamtej epoki. Przyjemnie słuchało się pięknego śpiewu „Danusi Jurandówny” w wykonaniu jednej z uczennic.

Z ciekawością obejrzeliśmy występy koleżanek i kolegów reprezentujących szkoły z Bukowy, Czostkowa i Krasocina. Uczestnicy przybliżyli nam utwory Sienkiewicza, w których największą wartością była miłość do ojczyzny. Wysłuchaliśmy także utworów muzycznych nagranych do filmów zrealizowanych w oparciu o dzieła Henryka Sienkiewicza oraz mogliśmy uczestniczyć w quizie z ich znajomości.

Nasi uczniowie zaprezentowali wywiad przeprowadzony przez dziennikarkę z pisarzem i przekazali widowni ciekawostki z jego życia. Wyrecytowali także kilka wierszy – zagadek, dotyczących bohaterów książek, na które publiczność udzielała odpowiedzi. Chętnych do udziału nie brakowało, a prawidłowe odpowiedzi były nagradzane książkami. Świadczy to o dobrej znajomości utworów Sienkiewicza. Na koniec swojego występu dzieci, przy akompaniamencie melodii Czerwonych Gitar do utworu „Kto za Tobą w szkole ganiał”, wyśpiewały hołd naszemu nobliście.

Popisy aktorów wysoko ocenili pan wójt Ireneusz Gliściński oraz pani Renata Gos - wojewódzki koordynator Klubów 4H. Na zakończenie przedstawiciele szkół otrzymali pamiątkowe książki, a goście dyplomy i świąteczne upominki. Gawęda zakończyła się życzeniami na zbliżające się święta oraz słodkim poczęstunkiem.

Jesteśmy zachwyceni miłą atmosferą, gościnnym przyjęciem i wspaniałym klimatem. Z przyjemnością odpowiemy na kolejne zaproszenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ