Wizyta druhów z OSP Oleszno

14.03.2024 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie odbyło się spotknie druhów Ochotniczej Straży Pozarnej z Oleszna w składzie: Dominik Kasza, Jakub Drej, Piotr Cuprian, Krystian Cuprian. Druhowie opowiedzieli o pracy strażaków, zadaniach jakie pełnią w społeczeństwie, współpracy z innymi służbami mundurowymi, omówili zasady postępowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Przekazali cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie burzy, wypadku czy pożaru. Uczniowie utrwalili sobie numery alarmowe 998 i 112 oraz dowiedzieli się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych, powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu.

Strażacy udzielili uczniom instruktażu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sposób postepowania z AED. Druhowie zaprezentowali różne stroje i sprzęt, które wykorzystują w akcjach ratownicztch. Podczas wizyty strażacy przedstawili uczniom slajdy z różnych akcji, w których brali udział. Uczniowie wzięli czynny udział w spotkaniu, chętnie odpowiadali na pytania oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Druhowie zachęcili uczniów do wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. To było bardzo pouczające spotkanie dla wszystkich uczniów oraz dobra lekcja dla biorących udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” - eliminacje gminne, które odbędą się 20.03.2024r. w Gminie Krasocin. Mariola Kamińska.