Get Adobe Flash player

Aktualności

Sprzątanie Świata - Polska 2023


Już po raz 30 w ramach akcji
„Sprzątanie świata – Polska 2023”
posprzątaliśmy najbliższe otoczenie

W bieżącym roku szkolnym w dniu 15 września 2023 r. już po raz trzydziesty spotkaliśmy się aby wziąć udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska”.
Tę ogólnoświatową akcję „Sprzątanie Świata” Clean up the Word (Klim ap, te łorld) przeniosła do Polski Mira Stanisławska – Meysztowicz. Urodziła się w Polsce a mieszka w Australii. Tu w Australii zrodziła się idea tej akcji, którą zorganizował żeglarz Jan Kiernan. Pierwsza międzynarodowa akcja „Sprzątanie Świata” odbyła się w 1993r. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Tegoroczna 30 akcja odbywała pod hasłem „Sprzątanie świata ŁACZY LUDZI”. Czas powiedzieć głośno: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze; te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych śmieci na naszej Planecie nie ma. W naszych działaniach nie powinno chodzić o to, aby cały czas sprzątać, ale o to aby śmiecący przestali śmiecić.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny: "Nie pal przy mnie proszę"

15 czerwca odbyło się podsumowanie Szkolnych Dni Profilaktyki, które w bieżącym roku przebiegły pod hasłem: "Włącz myślenie - rzuć palenie". W ramach przedsięwzięcia uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem: "Nie pal przy mnie proszę". Wyniki zmagań przedstawiają się następująco:

Czytaj więcej...

Podziękowanie za zbiórkę dla p. Lisa

Dyrekcja oraz Zespół Wychowawczy Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie pragną bardzo serdecznie podziękować Uczniom, Rodzicom i wszystkim Pracownikom naszej szkoły za ofiarność okazaną podczas zbiórki charytatywnej na rehabilitację pana Wiesława Lisa. Zebraliśmy 4972,63 zł.

Jednocześnie w imieniu rodziny przypominamy, że zbiórki zewnętrzne nadal trwają. 

DZIĘKUJEMY

Dzień Ziemi 2023

„Z miłości do siebie samego troszcz się
o człowieka, zwierzęta, rośliny, wody i powietrze,
aby ziemia nie została ich pozbawiona”
Święty Franciszek z Asyżu – PATRON EKOLOGÓW

Piosenka pt. „Błękitna planeta” w wykonaniu dzieci sześcioletnich z grupy p. Małgorzaty Spurek wprowadziła nas w obchody tegorocznego Światowego Dnia Ziemi. To święto jest obchodzone obecnie w 192 krajach przez ponad miliard ludzi. Po raz pierwszy Dzień Ziemi świętowano 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce Dzień Ziemi świętowano po raz pierwszy w 1990 roku. W jednym z wierszy czytamy: „ …W każdym zakątku Święto Ziemi czcimy, bo jej przyrodę niezwykle cenimy. Jednakże niekiedy bywa, iż człowiek zapomina, jak ważne są zielone lasy i zdrowe zwierzęta i o ich potrzebach, niestety, nie pamięta. Jesteśmy integralną częścią Ziemi, Ziemia obejdzie się bez nas, my bez niej - niestety NIE!” W dniu Święta naszej planety - Ziemi klasa V na apelu przedstawiła całej społeczności szkolnej, ekologiczną scenkę teatralną pt. „Dbajmy o naszą Ziemię”. W tej opowieści o Ziemi wystąpiły między innymi cztery żywioły: woda, powietrze, ogień i ziemia.

Czytaj więcej...

KONKURS EKOLOGICZNY - "DOLEJ OLEJ" NADAL TRWA !!!

Ważne ogłoszenie !!! Dotyczące konkursu ekologicznego „DOLEJ OLEJ”.


Atrakcyjne nagrody już czekają!!! Odbiór zużytego oleju od poszczególnych klas naszej szkoły będzie odbywać się codziennie już od 25 kwietnia 2023r ( czyli od wtorku) do 11 maja 2023r.
Przyniesiony, zużyty olej w odpowiednich pojemnikach należy przekazać do p. Anny Resiak.
Przypominamy, że klasy zbierają zużyty olej roślinny, który:

  • powinien być zlewany po uprzednim wystudzeniu do czystych, plastikowych, szczelnie zamykanych butelek;
  • nie powinien zawierać wody ani znaczącej ilości resztek żywieniowych (aby uniknąć ich wystąpienia zaleca się zlewanie zużytego oleju roślinnego przez sito).

Czytaj więcej...

Angielski w praktyce

W dniu 13 kwietnia klasa VIIIb gościła na lekcji języka angielskiego koleżankę z Niemiec. Była to świetna okazja, aby przełamać się i spróbować mówić w języku angielskim lub niemieckim. Leonie opowiedziała o tym, jak funkcjonuje jej szkoła. Uczniowie klasy ósmej zaprezentowali swoją szkołę w oparciu o przygotowaną wcześniej anglojęzyczną prezentację.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi

Harmonogram apelu, który odbędzie się 21 kwietnia 2023r.(piątek)

  1. Apel z okazji Dnia Ziemi odbędzie się na trzeciej godzinie lekcyjnej 21 kwietnia 2023r.(piątek)
  2. Klasa V przedstawi ekologiczną scenkę pt. „Dbajmy o naszą Ziemię! ”Piosenki ekologiczne: „Imieniny Ziemi” , „Moja planeta” i „Błękitna planeta” – w wykonaniu dzieci z oddziału p. M. Spurek.
  3. Podsumowanie konkursu o tytuł: „SZKOLNY EKOLOG”

Czytaj więcej...

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ