Spotkanie pierwszaków w bibliotece szkolnej

19.01.2024 r. odbyła się otwarta lekcja biblioteczna dla uczniów klasy I – „W bibliotece mieszkają bohaterowie ulubionych bajek”. Nauczyciel bibliotekarz przeprowadził zajęcia, w których dzieci miały okazję wykazać się znajomością literatury dla najmłodszych oraz umiejętnością czytania. Ich zadaniem było m. in. rozpoznawanie baśni za pomocą zagadek, puzzli, rebusów, ilustracji oraz korekta „błędnie” wydrukowanej bajki o „Czerwonym Kapturku”. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach uczestnicy spotkania otrzymali pakiet książek do samodzielnego czytania autorstwa Justyny Bednarek pt. „Wnuczka antykwariusza”. Dołączono do niego przewodnik dla rodzica pierwszoklasisty.

Uroczystego wręczenia niespodzianki dokonała p. wicedyrektor Teresa Szczepańska gratulując uczniom świetnej znajomości bajek i baśni. Fundatorem książek jest od kilku już lat Instytut Książki, który w ten sposób promuje czytelnictwo wśród najmłodszych. Fotorelację z tego niezwykłego spotkania przygotowała wychowawczyni klasy I- p. Justyna Michałek. Ponadto uczniowie otrzymali od p. Jolanty Lichosik elektroniczne karty czytelnika i wypożyczyli swoje pierwsze książki z biblioteki szkolnej. Powyższe działania są wstępem do kolejnych przedsięwzięć mających na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów.

Jolanta Lichosik