Magiczne Jasełka

Święta to moment magiczny, pełen spokoju i ciepła rodzinnego domu. Człowiek zatrzymuje się wśród zgiełku, zastanawia się, co jest dla niego ważne, stara się okazać drugiemu człowiekowi, jak bardzo istotne jest to, aby nie być samotnym.

Podtrzymując ten magiczny klimat jedynej i niepowtarzalnej nocy w roku, dzieci z oddziałów przedszkolnych pod kierunkiem pań: Justyny Michałek i Małgorzaty Spurek wprowadziły nas w cudowny, przedświąteczny nastrój Bożego Narodzenia za sprawą przedstawienia pt. „Jasełkowa łezka humoreska”.

Dnia 22 grudnia 2016 r., o godz. 11:00 świątecznie udekorowana sala gimnastyczna przeobraziła się w miasto Betlejem. Bożonarodzeniowe jasełka rozpoczęła pani dyrektor Zofia Marcinkowska, która serdecznie powitała zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się: p. Jacek Sienkiewicz - zastępca Wójta Gminy Krasocin, p. Marek Wójcik- radny Gminy Krasocin, p. Ewa Wdowiak reprezentująca Radę Rodziców oraz licznie przybyli rodzice. Uroczystość rozpoczęli harcerze, wnosząc na scenę przywiezione z Wiednia Betlejemskie Światło Pokoju.

Podczas jasełek publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia, którzy po bezskutecznych poszukiwaniach zdecydowali się na nocleg w stajni. Pomimo ubogiego miejsca do nowonarodzonego, małego Jezuska przybyli złożyć pokłon trzej mędrcy. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia malutkiego dzieciątka, pasterzy, mędrców i aniołów, przeplatały nastrojowe pastorałki.

Dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a jednocześnie zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Ogromne zaangażowanie przedszkolaków, wychowawczyń i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie na publiczności. Warto podkreślić, iż tegoroczne jasełka miały nieco inny wymiar. Wprawdzie większość dialogów okraszona została odrobiną humoru, ale zawarte w nich emocje doskonale odzwierciedlały istotę Bożego Narodzenia. Zabawne scenki jasełek pełniły przede wszystkim rolę ozdobników i podkreślały dziecięcy charakter przestawienia. Zachęcały również do refleksji nad sensem tego, co miało niedługo nastąpić. Podczas przedstawienia dzieci z oddziałów przedszkolnych dzielnie wspierał chór starszych koleżanek i kolegów z klasy II b pod kierunkiem p. Barbary Mulewicz, a pomocą służyła pani katechetka - Dorota Sitkowska.

Kiedy ucichły gromkie brawa po występie najmłodszych, na scenie pojawili się kolędnicy z klasy V, nad którymi opiekę sprawowała wychowawczyni - pani Alicja Zawada, która także włączyła się w przygotowanie dekoracji. Przed publicznością zaprezentowały się jeszcze siostry Natalia i Kinga z klasy IV a, w kolędzie pt. „Jingle bells” w języku angielskim. Uczennice do występu przygotowała p. Magdalena Marcinkowska. W dalszej kolejności wystąpili uczniowie z klasy III b pod kierunkiem p. Teresy Siwek.

Po występach rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy stroik i szopkę bożonarodzeniową.

Na zakończenie świątecznego przedstawienia głos zabrał zastępca Wójta Gminy Krasocin - p. Jacek Sienkiewicz, który skierował wiele życzliwych słów pod adresem organizatorów, podkreślając znakomite przygotowanie i duże zaangażowanie całej społeczności szkolnej w organizację uroczystości. Złożył także bożonarodzeniowe życzenia wszystkim obecnym. Do życzeń przyłączyła się również p. Dyrektor Zofia Marcinkowska, dziękując za wkład pracy zaangażowanym nauczycielom i uczniom.

Tradycyjnie, wszyscy uczestnicy zostali obdarowani cukierkami, które ufundował radny Gminy Krasocin p. Antoni Drej. Z kolei sponsorem słodkich upominków dla wszystkich twórców stroików i szopek był radny Gminy Krasocin p. Marek Wójcik.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości

Organizatorzy