Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Podsumowanie XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Graliśmy dla dzieci i seniorów.
Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
Niedziela, 15 stycznia 2017 r.

W tym roku wolontariuszki z Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie zebrały 3376,85 zł i 57 eurocentów. Koordynatorem tej akcji w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie była 34 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska. Od początku działamy w obrębie Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Domu Kultury we Włoszczowie.

Cztery wolontariuszki: Natalia Gacia, Natalia Łyczak, Gabriela Rogala i Alicja Sobczyk kwestowały przy Kościele Parafialnym w Olesznie.

Aby dobrze pełnić swoją funkcję w tym dniu, wcześniej uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Głównego Sztabu Wielkiej Orkiestry przy Domu Kultury we Włoszczowie oraz Policją. Zostały zapoznane z regulaminem wolontariusza i zasadami warunkującymi bezpieczne kwestowanie. Otrzymały też identyfikatory i puszki oraz serduszka.

Od samego rana, w niedzielę, tj. 15 styczna 2017 r. trafiało do puszek mnóstwo monet i banknotów. Każdy kto ofiarował swój symboliczny „grosik”, otrzymał pamiątkowe serduszko.

Po skończeniu kwestowania, ok. godziny 16:00 puszki zostały odwiezione do Sztabu we Włoszczowie. Po przeliczeniu ich zawartości okazało się, że nasze wolontariuszki zebrały 3376,85 zł i 57 eurocentów.

Puszki poszczególnych wolontariuszek zawierały:

- Natalia Łyczak - 1124,97 zł
- Gabriela Rogala - 1007,20 zł + 57 eurocentów
- Alicja Sobczyk - 806, 66 zł
- Eliza Gacia - 438, 02 zł 

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli tę akcję. W tym dniu szczególnie dziękujemy za efekt zjednoczenia się w czynieniu dobra dla tych, którzy go potrzebują. Wierzymy, że przekazane pieniądze w tę styczniową niedzielę poprawią los wszystkich potrzebujących.

To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, jest oczywiście zasługą wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków, także tych mieszkających za granicą.

Opiekę nad wolontariuszkami z naszej szkoły pełniły: p. Marcelina Majecka i p. Anna Resiak

  

Wolontariuszki z Oleszna

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ