Get Adobe Flash player

Znowu zbieramy nakrętki


Przypominamy. W naszej szkole trwa akcja zbierania nakrętek.

Nakrętki zbiera się na wózki inwalidzkie, protezy, sprzęt rehabilitacyjny i na wiele innych celów.

Zasada jest prosta: kilogram plastikowych nakrętek (wyłącznie PET) po różnego rodzaju napojach przekazanych do recyklingu to średnio około 70 groszy. Koszt wózka to 4-6 tys. zł, czyli wartość około sześciu ton surowca. Obojętnie jaki kształt i kolor, obojętnie jaki producent. Liczy się ilość – im więcej nakrętek, tym oczywiście lepiej.

Zbiórki nakrętek nie tylko pomagają dofinansować sprzęty dla dzieci i dorosłych, które są potrzebne do ich funkcjonowania w społeczeństwie. Dodatkowo korzysta na tym środowisko! Nakrętki są powtórnie przetwarzane, a nie trafiają na wysypiska śmieci, nie przyczyniają się do degradacji naszego naturalnego środowiska.

Biorąc udział w akcji pomagamy również sobie - zyskamy sporą ilość punktów z zachowania*, możemy również wygrać wartościowe nagrody w loterii fantowej** zorganizowanej dla najaktywniejszych zbieraczy nakrętek. Pamiętajmy również, że dawanie innym nie tylko im sprawia radość, bo "dawanie samo w sobie jest doskonałą radością".

Liczymy na to, że w tym roku szkolny do akcji zbierania zakrętek przystąpi jeszcze więcej osób niż w roku ubiegłym. Mamy nadzieję,że uda nam się zebrać ich bardzo dużo i w ten sposób pomożemy naszym niepełnosprawnym rówieśnikom.

Do wspólnego zbierania zaprośmy naszych rodziców, rodzeństwo, sąsiadów i wszystkich tych, którzy chcą pomagać innym.

Koordynatorem akcji jest pan Edward Karpiński.

NIE WRZUCAJCIE NAKRĘTEK DO ŚMIETNIKA, PRZYNIEŚCIE JE DO SZKOŁY.

Zobaczcie, ile już uzbieraliśmy.

* za każde 50 nakrętek uczeń otrzymuje 1 punkt.

** za każde 500 nakrętek uczeń otrzymuje kupon, który bierze udział w loterii.

Pomagamy - nakrętki

Włącz się do akcji - punkt zbiórki nakrętek znajduje się w naszej szkole

Twoje kliknięcie to obiad dla głodnego dziecka

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ