Get Adobe Flash player

Zapraszamy do udziału w Drugim Regionalnym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

Zespół Placówek Oświatowych w Olesznie serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w Drugim Regionalnym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, który odbędzie się w dniu 29 maja 2017 r., o godz. 9:00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Podstawowym celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji polskich pieśni patriotycznych i żołnierskich. Od zawsze towarzyszyły one ważnym wydarzeniom historycznym w dziejach naszego narodu, zarówno tym chlubnym jak i  tym tragicznym, naznaczonych  bólem i cierpieniem. Zagrzewały do walki, pozwalając przetrwać najtrudniejsze chwile. Integrowały naród, rodząc nadzieję na nadejście upragnionej wolności. Przesłania zawarte w pieśniach uczą nas szacunku i miłości do Ojczyzny, a ich treść dostarcza wielu emocji i wzruszeń. Przywołują pamięć o bezimiennych  bohaterach poległych w kraju i poza  jego granicami w walce o wolność i niepodległość.

Udział w konkursie może być ciekawym doświadczeniem i źródłem niezapomnianych wrażeń. Ponadto stwarza możliwość rozwijania swoich zdolności muzycznych i wokalnych oraz zaprezentowania ich szerszej publiczności.

Na zgłoszenia uczestników, przesłane pocztą tradycyjną bądź Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., czekamy do dnia 23 maja 2017 roku.

Poniżej zamieszczamy linki do regulaminu konkursu oraz karty zgłoszenia uczestników.

 

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ