Get Adobe Flash player

W Świętokrzyskiem ci się uda. Tu warto mieszkać - praca konkursowa

Autorka: Aleksandra Bobińska

Przyglądam się zdjęciu pewnej rodziny zrobionemu kilka miesięcy temu. Patrzę na dom i jego elewację, z której sypał się tynk. Wewnątrz domu, w rogach pojawiał się grzyb, a brak kanalizacji nie sprzyjał warunkom do wychowania dzieci. Małe dzieci - w tym jedno chore na mukowiscydozę - nie mogły się tam uczyć ani bawić. Rodzicom groziło odebranie ich. Niestety, fundusze tej rodziny nie pozwalały na remont domu. Czasem z trudem starczało im na lekarstwa dla chorego dziecka. Łzy same cisnęły mi się do oczu, kiedy patrzyłam na tych ludzi.

Jakiś czas potem ukazał się artykuł z udziałem tej samej rodziny. Dzięki Fundacji ,,Jesteśmy Blisko”, która działa w moim powiecie, tej rodzinie udało się zatrzymać dzieci, a dzięki akcji charytatywnej mającej na celu zebranie pieniędzy na remont domu dla tej rodziny, udało się polepszyć jej warunki bytowe.

Gdy czytałam ten artykuł, przypomniał mi się Jan Paweł II, który wypowiedział piękne słowa: „Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”

Włoszczowska Fundacja „Jesteśmy Blisko” to fundacja, która już od 6 lat aktywnie działa, skupiając się na potrzebach mieszkańców naszego pwiatu.
Pomoc dla tej rodziny to nie jedyna akcja charytatywna tej Fundacji. „Jesteśmy Blisko” prowadzi nie tylko zbiórki i pomaga chorym podopiecznym, ale też organizuje akcje profilaktyczne, finansuje dożywanie uczniów, których rodziny są w trudnej sytuacji materialnej, wspiera młode talenty. Pomaga też kobietom - organizuje badania mammograficzne oraz badania na obecność komórek nowotworowych szyjki macicy. W ostatnim czasie Fundacja wzięła udział w ogólnopolskiej akcji badań profilaktycznych dzieci. W ciągu dwóch dni lekarz radiolog dziecięcy przebadał 84 dzieci w wieku od 9 miesiąca do 6 roku życia i wykonał 252 badania USG. To jednak nie koniec! Ze względu na ogromne zainteresowanie akcją Fundacja postanowiła zorganizować dodatkowe dwa dni badań. Wszystkie miejsca już są zajęte. Rodzice – jak widać – kochają, więc badają!

Stare powiedzenie mówi: „ Dobro powraca” Wiem, że to dobro wróci właśnie tutaj! Jestem pewna, że warto mieszkać w miejscu, w którym są ludzie pragnący pomagać innym. Tacy Ludzie mieszkają w Świętokrzyskiem! Tu naprawdę warto mieszkać.

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ