Get Adobe Flash player

Konkurs plastyczny „Recycling na miarę”

12 grudnia 2022r. 54 uczniów z 37 szkół województwa świętokrzyskiego, wzięło udział w konkursie plastycznym „Recycling na miarę”. Tegoroczna, szósta już edycja wydarzenia przebiega pod hasłem „Romantyczna tradycja”. Ta odsłona wydarzenia była inna od dotychczasowych, podczas których uczniowie wykonywali prace w szkole i gotowe wysyłali na konkurs. Tym razem prace wykonywali podczas dwugodzinnych zajęć w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Jak wyjaśniła Grażyna Jarosz, prezes Fundacji Vive Serce Dzieciom(organizator konkursu) temat przewodni nawiązywał do Roku Romantyzmu, jakim Sejm RP ustanowił 2022. Co ważne, dzieci musiały wykorzystać materiały odpadowe – plastik, papier, metal, tkaninę. Z zadaniem poradziły sobie bardzo dobrze. Ja uważam, że nauczyciele doskonale prowadzą dzieci, potrafią wciągnąć je w temat i zainspirować jakimś pomysłem. Mamy dobrą kadrę nauczycieli, która uczestniczy w procesie kształcenia dzieci.

Prace oceniła komisja artystyczna, w której znalazła się m.in. Katarzyna Nowacka, świętokrzyski wicekurator oświaty. Wybór był trudny, ale prace, które zostały finalnie wybrane, przykuwały uwagę, miały swoją logiczną koncepcję, pomysł oraz doskonale oddawały nastrój epoki.

Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały dwie super uczennice: Judyta Drej z kl.VIII b i Patrycja Kowalczyk z kl. VIII a pod opieką nauczyciela plastyki p. Andrzeja Kowalczyka. Wykonały cudowne prace plastyczne: ,,Pożegnanie powstańca” na podstawie obrazu Artura Grottgera - Patrycja oraz ,,Impresję na podstawie ballady ,,Świtezianka” Adama Mickiewicza-Judyta Drej.

Jest nam niezmiernie miło poinformować całą społeczność szkolną, że laureatką tego konkursu została Judytka Drej, a dzięki jej zwycięstwu, nasza szkoła będzie rozsławiana na całe województwo świętokrzyskie na kartach specjalnej edycji kalendarza na 2023r.Dziękujemy za wspaniałą promocję naszej szkoły na szczeblu wojewódzkim, składamy gratulacje i życzymy dalszych-plastycznych sukcesów.

 

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ