Get Adobe Flash player

Obchody Dnia bez Papierosa

31 maja w całej Polsce  obchodzony jest zainicjowany przez (WHO) Światową Organizację Zdrowia Dzień Bez Papierosa.  Społeczność naszej szkoły również włączyła się w obchody tego ważnego wydarzenia. W związku z czym w ramach szkolnego Dnia bez Papierosa 27 maja Klub 4 – H  „Olszynki" przedstawił spektakl profilaktyczny dla rodziców pt. „Misja specjalna” pod kierunkiem pani Marioli Kamińskiej i pana Andrzeja Kowalczyka.  Treść sztuki nawiązywała do problemów ludzi uzależnionych od papierosów i nikotyny.

Celem spotkania było ukazanie jakie zdrowotne następstwa i zagrożenia niesie palenie papierosów oraz jak dużo argumentów przemawia za niepaleniem. Całość  rozgrywała się w inscenizacji sądu, gdzie został przeprowadzony wyrok przeciwko papierosowi oskarżający go o liczne szkody i choroby, które niesie za sobą jego palenie. Następnie nasze koleżanki przedstawiły prezentacje pt. „Mamo, tato nie pal przy mnie proszę”, przygotowaną we współpracy z panią pedagog.

Po tych trudnych tematach na ukazanie alternatywy dla niepalenia wystąpiła Ola Szklarz z kl. IV prezentując wspaniały układ taneczny. Na koniec złożyliśmy serdeczne życzenia naszym mamom z okazji ich święta.

Zachęcamy wszystkich do wyboru zdrowego stylu życia, wolnego od dymu tytoniowego. Jeśli tylko spotkamy na swojej drodze dobrych ludzi i pozwolimy im sobie pomóc, możemy wyzwolić się z nałogu. Nastrój jaki towarzyszył przedstawieniu oraz oprawa muzyczna, skłoniły widzów do zadumy i refleksji nad tym co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze.

„ Olszynki”

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ