Get Adobe Flash player

Na basen po zdrowie

W październiku, listopadzie i grudniu uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w wyjazdach na basen Nemo do Włoszczowy. Celem wyjazdu było propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie nas do aktywnego wypoczynku.

Wyruszaliśmy spod budynku szkoły autokarem wraz z opiekunami: p. Mariolą Kamińską, p. Aldoną Kowalczyk, p. Andrzejem Kowalczykiem, p. Alicją Zawada, p. Ryszardem Kowalczykiem. W czasie jazdy rozmawialiśmy z opiekunami o tym,  jak mamy zachowywać się na basenie. Gdy dojechaliśmy już na miejsce, rozebraliśmy się z kurtek i obuwia, wszystko  zostawiliśmy w szatni i otrzymaliśmy od opiekunów zegarki do szafek. Następnie poszliśmy się przebrać w stroje kąpielowe. Gdy już to zrobiliśmy, weszliśmy na basen.

Ratownicy i opiekunowie  mieli  na nas baczne oko i sprawdzali, kto jak radzi sobie w wodzie. Młodsze koleżanki i koledzy zjeżdżali na ślizgawce za słonia, robiliśmy bąbelki pod wodą, ćwiczyliśmy pływanie z makaronem i deską.  W tym czasie  pozostali relaksowali się w jacuzzi. Największą atrakcją dla nas był  zjazd z rury na czas. Zjeżdżaliśmy parami oraz samodzielnie.

Bawiliśmy się na całego, oczywiście uważając, aby nikomu się nic nie stało. Po dwugodzinnym pobycie na pływalni poszliśmy się przebrać i wysuszyć włosy. Czas „spędzony w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych, wiele radości i przyjemnych wrażeń  - był świetną zabawą. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie wyjazdy.                              

Olszynki

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ