Akcja charytatywna: "Serce dla Hospicjum"

Kolejny raz Nasza Szkoła z wielkim zaangażowaniem włączyła się w akcję charytatywną ,,Serce dla Hospicjum”. Celem przedsięwzięcia była pomoc dla Chorych Pacjentów Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Akcja polegała na upieczeniu piernikowych serduszek z przeznaczeniem na kiermasz dobroczynny. Wypieki po dostarczeniu do szkoły zostały przeliczone i zapakowane jako ,,cegiełki”- podziękowania za datek złożony na pomoc materialną dla chorych. W bieżącym roku na cele zbiórki zapakowano około 1000 pierników. Dzięki mobilizacji wszystkich udało się zgromadzić kwotę - 2705,03 zł., która w całości została przekazana na potrzeby kieleckiego hospicjum.

Zbiórki dokonano w szkole w okolicach 14 lutego – Dnia Święta Zakochanych tzw. walentynek. Była to świetna okazja, aby zakupić „słodką walentynkę” jako dowód sympatii dla drugiej osoby. Do zbiórki przyłączyli się również przedstawiciele oraz pracownicy Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, PCKR i Urzędu Gminy w Krasocinie. Szkolnym koordynatorem akcji był ksiądz Mariusz przy współpracy z Panią Anną Nowicką i Panią Wiolettą Nowicką.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę.