Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Program profilaktyczny: „Wolności oddać nie umiem” w wykonaniu Gabriela Fleszara

30 września 2019 roku w naszej szkole miało miejsce niezwykle wydarzenie profilaktyczne. Uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w programie z zakresu profilaktyki uzależnień pod hasłem: ”Wolności oddać nie umiem”. Program wykonany został przez znanego wokalistę, gitarzystę oraz aktora - Gabriela Fleszara.

Przeboje „Kroplą deszczu”, „Bilet do nieba” czy „Kto panem kto sługą” to fragment najbardziej rozpoznawalnego dorobku muzycznego gwiazdy. W trakcie recitalu muzyk prezentował opowieści mające przestrzec młodzież przed wchodzeniem na drogę uzależnień, które przedzielone były piosenkami wykonanymi na żywo, z akompaniamentem gitary.

Swój występ artysta rozpoczął od przeboju „Kroplą deszczu”, następnie przedstawił pierwszą opowieść odnoszącą się do własnych słabości. Była to historię o tym, jak łatwo ulec nałogowi palenia. Wokalista zmagał się z nałogiem tytoniowym, z którym pod wpływem prowadzonych spotkań profilaktycznych udało mu się zerwać. Prezentacje artysta wzbogacił o fakty oraz opinie naukowców dotyczące szkodliwości palenia. Nasz gość opowiadał o uzależnieniach najbardziej zagrażających zdrowiu i życiu, które stają się coraz większym problemem społecznym. Prelegent starał się uświadomić młodzieży, że życie jest ciekawsze bez używek, które dają jedynie złudne szczęście, a tak naprawdę niosą cierpienie.

Występ zakończył utworem „Kocham wolność”, który spełnił rolę swoistego podsumowania prelekcji, której myślą przewodnią było pokazanie prawdziwie wolnego życia – wolnego od uzależnień. Spotkanie to było ciekawym wydarzeniem kulturalnym, a zarazem wartościową lekcję wychowawczą, która na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Program został sfinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi.

 

Organizator: pedagog szkolny

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ