Najmłodsi uczą się udzielania pierwszej pomocy

7 lutego w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

W przeprowadzonym na sali gimnastycznej szkoleniu wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III. Zajęcia poprowadził pan Łukasz Gawęcki - ratownik medyczny.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek ratownika dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Pan Łukasz zapoznał najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie.

Podczas tych zajęć przypomniano również uczniom o zasadach bezpiecznego bawienia się na śniegu i lodzie oraz o tym, że nie należy ufać obcym osobom.

Po części teoretycznej przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Dzieci pod czujnym okiem pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.