Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

„Rodzice Dzieciom” po raz czwarty w Szkole Podstawowej w Olesznie

W niedzielę, 9 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Olesznie już po raz czwarty miało miejsce niezwykłe rodzinne wydarzenie. Rodzice uczniów klasy IIa pod kierunkiem p. Małgorzaty Skoczek przygotowali dla dzieci muzyczno-teatralną niespodziankę – inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”.

Próby odbywały się w głębokiej tajemnicy przed dziećmi. Głównym zadaniem występujących rodziców było przedstawienie charakteru postaci poprzez gest, ruch i przede wszystkim kostium. Aktorzy starali się w różnorodny sposób rozbawić małych widzów. Dzieci mogły razem z aktorami bawić się, recytować, tworząc radosną i miłą atmosferę. Występ zakończył się wesoło zatańczoną poleczką.

Po tej niezwykle zabawnej inscenizacji przyszedł czas na spektakl w wykonaniu rodziców uczniów klasy IIb oraz nauczycieli: p. Doroty Sitkowskiej, Zdzisławy Kowalczyk i Andrzeja Kowalczyka. Tym razem aktorzy wcielili się w role bohaterów baśni „Królowa Śniegu”. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem p. Iwony Kwacy i p. Brygidy Jasnos, która zajęła się również wspaniale dobraną oprawą muzyczną. Na czas spektaklu, za sprawą pani Bogusławy Tkaczyk- Omasta, sala gimnastyczna zmieniła się w niezwykłą scenę teatralną, na której pojawiały się bajkowe postacie: Andersen, Królowa Śniegu, Gerda i Kaj, Babcia i Dziadek, Książę i Księżniczka, Ren, Renia, Rozbójniczki, Innuitka, Laponka, Wróżka, Czarownik i jego uczniowie, Wrona, Kruk i Gołąb. Każda z nich była wyjątkowa i oryginalna. Nauczyciele i rodzice sprawdzili się znakomicie jako aktorzy. Wykazali się niezwykłymi zdolnościami scenicznymi i recytatorskimi.

Aktorzy pod okiem organizatorek spędzili pracowity miesiąc, spotykając się na próbach do tego wydarzenia. Sami wykonali kostiumy, które zadziwiły pomysłowością, zadbali o rekwizyty, pomagali w przygotowaniach scenografii. Wspólnie spędzony czas nauczycieli i rodziców zaowocował nawiązaniem jeszcze lepszej współpracy ze środowiskiem szkolnymi. Dzieci rozpierała duma, w kilku wzruszających zdaniach oraz występem tanecznym podziękowały za wspaniałą niezapomnianą niespodziankę.

Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Zofia Marcinkowska, która podziękowała rodzicom i nauczycielom za włożony trud i zaangażowanie, wręczając pamiątkowe dyplomy-podziękowania.

Jesteśmy dumni, że rodzice naszych uczniów bardzo aktywnie włączają się w życie szkoły i uczestniczą w wielu wartościowych przedsięwzięciach. Gratulujemy im talentu oraz dziękujemy za niezapomniane wrażenia.

Wielkie brawa !!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spektaklu.

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ