Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem

Kubuś Puchatek to z pewnością najmilsza postać literacka. Jest przyjacielski, troskliwy, a przede wszystkim - nieszkodliwy. Może i nie jest zbyt bystry, ale nadrabia uroczym usposobieniem. Mimo, że od pierwszego angielskiego wydania ( które miało miejsce w 1926, zaś polskie wydanie ukazało się w 1938 roku ) minęło już wiele lat, to Kubusia Puchatka kochają dzieci na całym świecie.

Książka cieszy się popularnością także wśród uczniów naszej szkoły. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych czytelników zorganizowano IV Gminny Konkurs Czytelniczy „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Zaproszeni goście z II klas ze szkół w: Świdnie, Mieczynie, Bukowie, Czostkowie, Brygidowie oraz uczniowie naszej szkoły znakomicie się bawili wykonując kolejne zadania przygotowane przez organizatorki: p. J. Lichosik oraz p. H. Budzynowską.

„Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem” otworzyli uczniowie klasy „0”, którzy zaśpiewali piosenkę o głównym bohaterze, przygotowaną pod kierunkiem p. B. Mulewicz. Następnie p. I. Kwaca wspólnie z pierwszakami przygotowała przedstawienie dotyczące zabawnych perypetii mieszkańców Stumilowego Lasu.

Po części artystycznej uczniowie przystąpili do rywalizacji konkursowej. Odpowiadali na pytania dotyczące lektury, rozwiązywali krzyżówki i zagadki, cytowali ulubione powiedzonka Kubusia Puchatka. Brali też udział w konkurencjach sportowych, takich jak: wylizywanie miodku z talerzyków, dmuchanie baloników na czas, wyścig z balonami, przytwierdzanie ogona do wiszącego na ścianie wizerunku Kłapouchego z zawiązanymi oczyma. Zmaganiom uczniów bacznie przyglądało się jury, które ostatecznie uznało, iż uczniowie byli tak znakomicie przygotowani, że wszystkim należą się I miejsca. Decyzja ta została entuzjastycznie przyjęta przez dzieci.

W miłej atmosferze rozdano dyplomy dziękując wszystkim za miłą zabawę. Tak więc „Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem” było okazją do miłej zabawy i nauki w towarzystwie wiecznie młodych bohaterów książki A. A. Milne.

Zobacz zdjęcia z konkursu.

Organizatorki

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ