Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa Raka

20 października w Krasocinie z inicjatywy Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie  p. Aleksandry Klim odbył się finał Pierwszego Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka.

Jury konkursowe stanowili literaci z naszego regionu: Stanisław Nyczaj, Krystyna Cel oraz nauczyciele poloniści: Tadeusz Stolarski, Elżbieta Sybis, Aneta Szymkiewicz.

Uczestnicy mieli za zadanie napisać 3 wiersze o tematyce regionalnej.

Panie Jolanta Lichosik oraz Bogusława Tkaczyk-Omasta opracowały i wysłały na konkurs osiem prac naszych koleżanek i kolegów. Ku naszemu zaskoczeniu, aż siedem osób z naszej szkoły  zostało nagrodzonych.

W kategorii gimnazjum wyróżnienia otrzymały: Karina Kowalik z kl. I i Emilia Tkaczyk również z kl. I. W kategorii klas IV-VI wyróżnienie zdobyła Monika Skoczek z kl. VI. Znakomicie spisali się też uczniowie z klas I-III: Aleksandra Lichosik i Olgierd Zieliński z kl. III zajęli exequo III miejsce. W tej samej kategorii wiekowej wyróżnienia otrzymali Przemysław Tkaczyk i Katarzyna Dankowska z kl. III.

Wszyscy zdobyli ciekawe nagrody. Po ogłoszeniu wyników konkursu nastąpiła część artystyczna na którą złożyły się: wystąpienie p. T. Stolarskiego- znawcy twórczości F. Raka i jego przyjaciela, recytacja utworów Feliksa Raka przez uczniów Szkoły Podstawowej w Krasocinie oraz występ taneczny uczniów w ludowych rytmach i strojach.

Uczniowie naszej szkoły mieli powód do radości więc wszyscy zadowoleni wrócili do domów.

Monika Skoczek, kl. VI

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ